přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Represe v EU podle ACTA

Represe v EU podle ACTA

Z Evropské komise unikly dokumenty, které ukazují, jaké represe mají být nastoleny po přijetí ACTA.


Jednou z často kritizovaných věcí dohody ACTA jsou represivní opatření, které sice podle podepsané verze dohody nejsou pro signatáře povinné, nicméně k nim dohoda do značné míry nabádá. Že obavy z takových represí nebyly plané, potvrzují informace z dokumentů, které unikly z Evropské komise (původní zdroj).

Podle nich by například poskytovatelé internetového připojení museli předávat „kartelům autorského monopolu“ (tedy například kolektivním správcům) IP adresy podezřelých z porušování autorských práv. Podobně by museli „spolupracovat“ kupříkladu provozovatelé platebních služeb.

Jak také připomněl slovenský expremiér Robert Fico, protokoly o přípravě ACTA zůstávají tajné a bez nich nelze správně vykládat jednotlivá ustanovení dohody. Jeho strana proto navrhla, aby se Slovensko společně s Českem a Polskem obrátily na orgány EU s požadavkem na poskytnutí závazného kvalifikovaného výkladu ACTA, který by se opíral i o tajné protokoly.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »