přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Represe v EU podle ACTA

Represe v EU podle ACTA

Z Evropské komise unikly dokumenty, které ukazují, jaké represe mají být nastoleny po přijetí ACTA.


Jednou z často kritizovaných věcí dohody ACTA jsou represivní opatření, které sice podle podepsané verze dohody nejsou pro signatáře povinné, nicméně k nim dohoda do značné míry nabádá. Že obavy z takových represí nebyly plané, potvrzují informace z dokumentů, které unikly z Evropské komise (původní zdroj).

Podle nich by například poskytovatelé internetového připojení museli předávat „kartelům autorského monopolu“ (tedy například kolektivním správcům) IP adresy podezřelých z porušování autorských práv. Podobně by museli „spolupracovat“ kupříkladu provozovatelé platebních služeb.

Jak také připomněl slovenský expremiér Robert Fico, protokoly o přípravě ACTA zůstávají tajné a bez nich nelze správně vykládat jednotlivá ustanovení dohody. Jeho strana proto navrhla, aby se Slovensko společně s Českem a Polskem obrátily na orgány EU s požadavkem na poskytnutí závazného kvalifikovaného výkladu ACTA, který by se opíral i o tajné protokoly.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog