přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Represe v EU podle ACTA

Represe v EU podle ACTA

Z Evropské komise unikly dokumenty, které ukazují, jaké represe mají být nastoleny po přijetí ACTA.


Jednou z často kritizovaných věcí dohody ACTA jsou represivní opatření, které sice podle podepsané verze dohody nejsou pro signatáře povinné, nicméně k nim dohoda do značné míry nabádá. Že obavy z takových represí nebyly plané, potvrzují informace z dokumentů, které unikly z Evropské komise (původní zdroj).

Podle nich by například poskytovatelé internetového připojení museli předávat „kartelům autorského monopolu“ (tedy například kolektivním správcům) IP adresy podezřelých z porušování autorských práv. Podobně by museli „spolupracovat“ kupříkladu provozovatelé platebních služeb.

Jak také připomněl slovenský expremiér Robert Fico, protokoly o přípravě ACTA zůstávají tajné a bez nich nelze správně vykládat jednotlivá ustanovení dohody. Jeho strana proto navrhla, aby se Slovensko společně s Českem a Polskem obrátily na orgány EU s požadavkem na poskytnutí závazného kvalifikovaného výkladu ACTA, který by se opíral i o tajné protokoly.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...