přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská komise navrhuje vytvořit databázi bitcoinových peněženek

Evropská komise navrhuje vytvořit databázi bitcoinových peněženek

Bitcoin

V návrhu novely evropské směrnice proti praní špinavých peněz se objevila možnost vytvoření databáze bitcoinových peněženek s údaji o jejich vlastnících. Nové povinnosti čekají například bitcoinové směnárny.


Po loňských teroristických útocích v Paříži začala Evropská komise pracovat na novelizaci směrnice proti praní špinavých peněz (AMLD, 2015/849/EU). „Trnem v oku“ EK se staly mimo jiné i virtuálně měny. V návrhu se píše (přeloženo v rámci psaní tohoto článku, oficiální překlad ještě není k dispozici; pozn. aut.):

„Zpráva musí být doprovozena, je-li to třeba, vhodnými návrhy, včetně, je-li to vhodné, s ohledem na virtuální měny, zmocnění ustavit a udržovat centrální databázi registrující identity uživatelů a adresy peněženek, dostupnou finančním zpravodajským jednotkám (FIU), stejně jako samopřihlašovací formuláře pro použití uživateli virtuálních měn.“

Mezi povinné osoby, kterých se směrnice týká, by nově spadaly směnárny měnící virtuální měny na běžné (a naopak) a poskytovatelé peněženek pro virtuální měny.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog