přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy

CIO Agenda

EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy

Microsoft

Skupina pro ochranu soukromí v EU stále není spokojena se stavem ochrany soukromí v systému Microsoft Windows 10.


Pracovní skupina složená ze zástupců orgánů pro ochranu soukromí v jednotlivých členských států Evropské unie (za ČR je to Úřad pro ochranu osobních údajů), Evropské komise a Evropského inspektora ochrany údajů v pondělí sdělila, že stav ochrany soukromí v systému Microsoft Windows 10 stále vzbuzuje obavy - a to i po chystaných změnách oproti původní podobě. Bude tedy firmu žádat o další vysvětlení, jak nakládá se získanými údaji.

„Ve světle dosavadních zjištění, které jsou nezávislá na výsledcích probíhajících šetření na národní úrovni, i při uvážení navržených změn ve Windows 10, zůstává pracovní skupina znepokojena ohledně úrovně ochrany osobních dat uživatelů,“ sděluje skupina ve svém vyjádření. V něm také ujišťuje, že Microsoft projevuje snahu spolupracovat.

Některé členské státy již podnikly zásadnější kroky proti Microsoftu. Například Francie v červenci zakázala firmě nadměrný sběr osobních dat.

„Microsoft by měl jasně vysvětlit, jaké druhy osobních dat zpracovává pro jaké účely. Bez takových informací nemůže být souhlas [se zpracováním údajů] informovaný a tedy ani platný,“ stojí ve zprávě skupiny. Firma se k dokumentu zatím veřejně nevyjádřila.

Nahoru

Příspěvky

EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
telemetry 22. 02. 2017, 06:53:21
Odpovědět  Odkaz 
Nestacilo by jednoduse vydat narizeni, ze si firmy (ms, google, apple, facebook aj.) nesmi vynucovat fungovani/pouzivani programu souhlasem o sberu a uzivani (vcetne prodeje) jakychkoliv osobnich/uzivatelskych dat? Obvzlast kdyz je to program placeny?
Pokud opravdu chteji firmy tyto data pro ucely vylepseni produktu, opravdu jim nestaci data jen od tech co s tim souhlasi?

To jsou lidi, vcetne vsech uredniku, opravdu tak tupi, ze jim nevadi plosny sber a spracovani osobnich dat?
EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
Ksa 22. 02. 2017, 08:30:57
Odpovědět  Odkaz 
Do jisté míry bych chápal datamining ve verzích Win10 které lidé od MS získali zdarma. Ale vykrádání dat v placených verzí Windows 10 je už přeci jen trochu moc...

Mohl by se takový OS vůbec používat na úřadech? Zvláště když je známo, že analyzuje (nejenom)emailovou komunikaci?
Re: EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
jes 22. 02. 2017, 12:58:14
Odpovědět  Odkaz 
Úřady naopak plánují hromadné nasazení tohoto OS a analýzu dat budou používat jako automatické zálohování. Úřady asi nikdy neměly dobré IT oddělení a od teď ho nepotřebují vůbec. Vystačí si s produkty a funkcemi M$.
Re: EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
nobody 23. 02. 2017, 20:13:37
Odpovědět  Odkaz 
@Marek
NIC jako Windows10 ZDARMA NEEXISTUJE...
Byl/Je pouze UPGRADE ZDARMA, tedy podminene tim ze uzivatel v minulosti JIZ ZAPLATIL za predchozi verzi Windows z ktere byl/je umoznen upgrade...

Obecne pak nejde o ZADNE ZDARMA, prave proto ze uzivatel souhlasi s tim ze se vzdava svejch prav na (puvodne)sva data/soubory/informace...
EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
Marek 23. 02. 2017, 15:01:49
Odpovědět  Odkaz 
Já si myslím že jednoho dne přijde jako blesk z čistého nebe, senzační zpráva že veškerá citlivá data všech uživatelů, včetně státu jsou sbírána a vytěžována mimo jakoukoliv kontrolu kohokoliv soukromou zahraniční společností. A že je to asi špatně.
Kdyby státní správa přešla na Linux, nalila ušetřené miliardy do vývoje open-source, tak by byl svět mnohem hezčí.
Re: EU: Stav ochrany soukromí ve Windows 10 stále vzbuzuje obavy
nobody 23. 02. 2017, 20:15:26
Odpovědět  Odkaz 
tohle je prave neskutecne...

spousta lidi se snazi hajit Windows+MSOffice ve statni sprave tim, ze prechod na GNU/Linux+LibreOffice by byl drahy, pritom za LICENCE Windows+MSOffice statni sprava dave ROCNE 1.5miliardy Kc.... KAZDEK ROK a JENOM ZA LICENCE

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP QHora-301W - router pro softwarově definované sítě nové generace

QNAPPo­kud fir­my chtě­jí ak­cep­to­vat no­vou nor­mu prá­ce na dál­ku, mu­sí mo­der­ni­zo­vat svo­ji síť, aby pod­po­ro­va­la jak vy­so­ko­rych­lost­ní lo­kál­ní ře­še­ní po­k­rý­va­jí­cí ka­be­lo­vé a bez­drá­to­vé při­po­je­ní, tak i VPN pro rych­lé a bez­peč­né při­po­je­ní uži­va­te­lů na ví­ce mís­tech. QNAP těm­to po­ža­dav­kům vy­chá­zí vstříc svo­jí no­vin­kou QHora-301W.

Pokračování ...Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »