přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace

Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace

EU

Podle interního dokumentu Evropské komise je v plánu rozšířit některé regulace, které se vztahují na telefonní operátory, i na internetové komunikační služby. Znamenalo by to především omezení šifrování.


Telekomunikační operátoři si dlouhodobě stěžují, že se na ně vztahuje přísnější regulace než na internetové služby jako Google nebo Microsoft, které také umožňují různé formy komunikace. Podle interního dokumentu Evropské komise, k němuž se dostala agentura Reuters, se EK chystá vyjít operátorům vstříc a uvalit na internetové služby některé z telekomunikačních regulací. Znamenalo by to například omezení šifrování komunikace.

Připravovaný návrh by novelizoval současnou směrnici 2002/58/ES (Směrnice o soukromí a elektronických komunikacích).

„Na rozdíl od telekomunikačních operátorů jsou webové komunikační služby globálními hráči, kteří mohou komerčně využívat provozní a lokalizační data, která sbírají,“ uvedla například v konzultacích k návrhu firma Orange. Naopak Facebook (jehož služba WhatsApp používá end-to-end šifrování) namítá, že po rozšíření regulací „už nebude schopen garantovat šifrováním bezpečnost a důvěrnost komunikace,“ protože členské státy budou mít možnost z důvodu národní bezpečnosti omezit právo na soukromí uživatelů.

Nahoru

Příspěvky

Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
lipo 16. 08. 2016, 06:10:48
Odpovědět  Odkaz 
Vyborne EU, uz jen nasledovat VB. Tenhle spolek mamlasu stejne jen vymejsli nesmyslny narizeni/omezeni, ohrozuje nasi bezpecnost naprostym ignorovanim ochrany vnejsich hranic a ted jeste tohle.. Jenze nasi politici se o korejtka pripravit nenechaj, to ne..
Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
mmm 16. 08. 2016, 07:35:25
Odpovědět  Odkaz 
Čím dál častěji si říkám, co se ještě musí stát, abychom se konečně probudili a vyhnali ten spolek zastydlých marxistů tam kam patří.
Koho by před více než století napadlo, že se k nám socialismus vrátí ze Západu :-(
Bývá mně z toho nevolno :-(
Re: Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
mmm 16. 08. 2016, 07:37:42
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se - chtěl jsem napsat: "...před více než čtvrtstoletím..."
Re: Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
r 16. 08. 2016, 12:47:55
Odpovědět  Odkaz 
"Čím dál častěji si říkám, co se ještě musí stát, abychom se konečně probudili a vyhnali ten spolek zastydlých marxistů tam kam patří."

Tohle se musi zeptat kazdy sam sebe co by ho k tomu dohnalo. Bohuzel ale drtiva vetsina necha veci plynout protoze zajednak sama nevi co ucinneho se da delat, a zadruhe ceka az to ucinne vymysli a provede nekdo, o kom se nevi kdo to presne je. Proste nekdo. Jenze on ten nekdo neprichazi a nekona. A tak je to porad dokola, dokud si lidi neuvedomi ze ten nekdo jsou jen a jen oni sami a nikdo druhy.

Takze schvalne .. co by vam osobne musela EU udelat aby jste sam neco delal a necekal az neco udelaji ostatni za vas?

Vicemene proc vsichni cekame na toho fiktivniho druheho? Protoze jsme vsichni posrani z trestu. A kdo neni, proc nekona? Ta moc si nas uz dostatecne dokazala zkrotit a vyvolat dostatek strachu. Tohle je vysledek. Nikdo nekona a jen ceka kdy zacne konat druhy. A ten druhy ceka taky na sveho druheho. A moc si zatim dela co chce a pridava do legislativy jeden balast za druhym.

Beztak to nedopadne jinak nez nasilim. A to nasili jsou dle meho soucasni vyskytujici se takzvani teroriste. Lidi kterym bud uz o nic nejde a proste jdou do toho silou, nebo jsou pod takovym strachem, ze delaji co by jinak nedelali.
Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
Traktor 16. 08. 2016, 08:15:40
Odpovědět  Odkaz 
Lidi, je to návrh. Ještě může být (a taky určitě bude) několikrát přepracovanej. Copak všechny projekty co navrhnete jsou hned napoprvé super a dokonalé?

Btw. Přečtěte si tu původní směrnici, abyste viděli, co nám EU zajišťuje. Spousta lidí vyzdvihuje jen to špatný a těch skvělých věcí si neváží.
Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
r 16. 08. 2016, 13:29:05
Odpovědět  Odkaz 
Tak blokovani webu urednikem za ucelem regulace hazardu taky byl jen navrh a prosel az do konce i pres padne argumenty odborne verejnosti. Nevidim zadny mechanismus ktery by u zakazu sifrovani branil v jeho zavedeni a vymahani pokutami. Dokonce nevidim po zkusenostech ani problem z technickou neproveditelnosti takoveho zakona. To neni podstatne. Prakticky odsoudit dle takove legislativy a zliklidovat spolecensky zadluzenim kohokoliv bude velmi snadne. Teroristum to nezabrani v jejich jednani ani hracum v hrani hazardnich her v pripade loterijniho zakona.

Vite jak. Cesta do pekla je vzdy dlazdena dobrymi umysly.
Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
Ujo 21. 08. 2016, 16:48:09
Odpovědět  Odkaz 
Souhlasím, že EU dělá spoustu dobrých věcí... Minimálně zajišťuje evropský mír, svobodu a (křesťanské) hodnoty. Ale taky je socialistická, byrokratická a omezuje člověka. A tento návrh je toho klasickým důkazem...
Už jen na tomto návrhu (omezujícím člověka) musela pracovat stovka lidí (byrokracie) a dotkne se všech států bez ohledu na národní rozdíly (socialistická)...
Re: Re: Evropská komise plánuje omezit šifrování komunikace
nobody 21. 08. 2016, 19:52:29
Odpovědět  Odkaz 
"(křesťanské) hodnoty"??? tim myslis:

Inkvizice, Krizacke vypravy, Hon na "carodejnice" a jejich upalovani, ukamenovani, narazeni na kul?
Pro sirsi pripomenuti tech "hodnot": http://www.osud.cz/dva-tisice-let-krestanstvi-historie-plna-zlocinu-proti-lidskosti-0

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz