přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropský parlament chce oprášit projekt linuxového desktopu

Evropský parlament chce oprášit projekt linuxového desktopu

Evropský unie

Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu schválil opětovné spuštění projektu linuxového desktopu, který byl zastaven v roce 2012.


Poslanci Bart Staes a Amelia Andersdotter přišli do Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu s návrhem, aby byl opět spuštěn pilotní projekt linuxového desktopu, který byl zastaven v roce 2012. „Potřebovali bychom lepší platformu pro integraci zabezpečení a end-to-end šifrování,“ vysvětlila spoluautorka návrhu. „Byl by to také příklad pro mnoho orgánů veřejné správy po celé Evropě, které zkoumají open-source alternativy pro sebe i pro místní podniky.“

Výbor tento návrh schválil, společně s dalšími doporučeními, která jsou založena na finančních zprávách evropských institucí za rok 2012. V dubnu se jimi pak budou poslanci zabývat na plenárním zasedání. Evropský parlament se na podzim loňského roku stal terčem útoku prostřednictvím veřejné WiFi sítě, kdy útočník získal přístupové údaje k e-mailovým schránkám některých poslanců – téma bezpečnosti je tedy poněkud aktuálnější než dříve.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...