přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Facebook umožňuje snadný phishing

Facebook umožňuje snadný phishing

Facebook

Článek na serveru Netcraft ukazuje, jak aplikační platforma Facebooku umožňuje snadno provádět phishing na přihlašovací údaje uživatelů.


V poslední době na sociální síti Facebook výrazně narostl počet uživatelských účtů napadených útočníky. Jeden ze způsobů, jak se útočníci zmocňují přihlašovacích údajů, popisuje článek na serveru firmy Netcraft. Mechanismus využívá aplikační platformu Facebooku a může se maskovat pod doménou Facebooku tím, že se formuláře zobrazují ve vnořeném rámu (iframe), když jsou umístěny na cizích serverech.

Princip je ten, že se nejdřív zobrazí přihlašovací formulář – velmi podobný tomu legitimnímu – pro „ověření stránky“. Ten po vyplnění ohlásí, že byly údaje zadány chybně a vyzve k opětovnému zadání, přičemž požaduje navíc ještě datum narození. Zadávané údaje se odesílají útočníkům.

Článek připomíná, že lze bezpečnost přihlašování zvýšit tím, že se nastaví povinné použití bezpečnostního kódu při přístupu z neznámého webového prohlížeče. Bezpečnostní kód lze generovat aplikací od Facebooku nebo jinou aplikací podporující TOTP podle RFC 6238. Útočník nemá kód jak získat (nemá tajný klíč) a proto se nepřihlásí.

Nahoru

Příspěvky

Facebook umožňuje snadný phishing
David 26. 04. 2016, 13:11:51
Odpovědět  Odkaz 
Ještě že nejsu Faceblok pozitivní.
Facebook umožňuje snadný phishing
skororáno 28. 04. 2016, 14:39:30
Odpovědět  Odkaz 
super a čo ďalej?
nechodím na tie stránky ale množstvo mojich blízkych a priateľov áno
nie je v mojich silách odhovoriť ich od toho
viete poradiť, ako ich môžem aspoň ochrániť pred týmito zombíkmi?
čo by mali robiť, ak narazia na takýto formulár?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...