přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Facebook otevírá fbthrift

Facebook otevírá fbthrift

Facebook

Firma Facebook již v roce 2007 otevřela zdrojové kódy komunikační technologie Thrift. Nyní otevírá i svou upravenou verzi fbthrift.


Apache Thrift je technologie zajišťující vzdálené volání procedur (remote procedure call, RPC). Kombinuje softwarový stack s mechanismem pro generování kódu a lze ji využívat v široké škále programovacích jazyků (PHP, Java, Perl, Python, Erlang a řadě dalších). Využívá binární komunikační protokol.

Technologii původně vyvinula firma Facebook, v roce 2007 otevřela zdrojové kódy a předala Thrift pod správu Apache Software Foundation. Od té doby však vyvíjela vlastní verzi této technologie, která se už dost podstatně liší od verze spravované ASF. Nyní byly otevřeny zdrojové kódy i u této upravené verze, označované jako fbthrift. Zatím není jasné, jakým způsobem bude tato verze zapracována do té původní, pokud vůbec.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog