přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open-source alternativy Instagramu

Open-source alternativy Instagramu

Instagram

V reakci na nové podmínky služby Instagram vydal server VentureBeat článek o open-source alternativách.


Instagram je oblíbená služba, která umožňuje snadno a rychle publikovat na webu fotografie (především z mobilních telefonů – dříve jen iPhone, nyní i se systémem Android), s možností aplikovat na ně různé „filtry“. Provozovatel služby se již před nějakým časem stal předmětem akvizice ze strany Facebooku. Nyní došlo k vydání nových podmínek pro používání služby Instagram – tyto podmínky kromě jiného obsahují souhlas se sdílením údajů se všemi subjekty patřícími do stejného koncernu a v neposlední řadě oprávnění Integramu fotografie licencovat dalším subjektům.

Pro ty, kteří s tím nesouhlasí a přestanou kvůli tomu Instagram používat, vyšel na serveru VentureBeat článek o alternativách, které mají open-source licenci a lze je používat obdobným způsobem jako službu Instagram. Článek představuje programy Anypic, VintageJS, OpenPhoto, Backspaces a CamanJS.

Nahoru

Příspěvky

Lukáš Jelínek Open-source alternativy Instagramu
Lukáš Jelínek 18. 12. 2012, 23:46:00
Odpovědět  Odkaz 
Osobně si myslím, že přinejmenším u nás nebude možné s novými podmínkami vůbec používat Instagram pro fotky lidí, pokud člověk nebude mít jejich svolení (viz § 12, odst. 1 Občanského zákoníku). V některých státech - např. v Německu - to bude asi ještě problematičtější.
Lukáš Jelínek Re: Open-source alternativy Instagramu
Lukáš Jelínek 18. 12. 2012, 23:56:42
Odpovědět  Odkaz 
Ale když se dívám do těch stávajících podmínek, tak v tomto ohledu nejsou o mnoho lepší.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...