přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vídeň posiluje open source

Vídeň posiluje open source

Open source

Veřejná správa v rakouském hlavním městě čím dál více nasazuje svobodný a open-source software. Hlavním cílem je odstraňovat závislost na konkrétních dodavatelích.


Rakouské hlavní město Vídeň čím dál častěji nasazuje svobodný a open-source software. "Open source pomáhá řešit situace, kde se objevuje vendor lock-in," vysvětluje Norbert Weidinger, který je na vídeňském magistrátu zodpovědný za strategii ICT.

Vídeň nyní používá Linux na 454 serverech ze zhruba 2000 a využívá 270 instancí webového serveru Apache. 380 databází běží na databázovém systému PostgreSQL, dalších 90 na MySQL. Na pracovních stanicích se intenzivně využívá Mozilla Firefox, VLC, Freemind, PDF Creator a 7-Zip. Kancelářský balík Apache OpenOffice je nainstalován na 3000 počítačích, z toho na asi 600 se využívá aktivně.

Jako CMS se už používá WordPress, plánuje se nasazení Liferay. Pro data mining a tvorbu reportů se využívá systém Pentaho. Město si vyvíjí i vlastní řešení, které pak sdílí s dalšími orgány veřejné správy v Rakousku. To je kromě jiného případ formulářového systému, který již využívají tři rakouské země a také Asociace rakouských měst.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »