přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vídeň posiluje open source

Soutěž - reproduktory Trust

Vídeň posiluje open source

Open source

Veřejná správa v rakouském hlavním městě čím dál více nasazuje svobodný a open-source software. Hlavním cílem je odstraňovat závislost na konkrétních dodavatelích.


reklama

Rakouské hlavní město Vídeň čím dál častěji nasazuje svobodný a open-source software. "Open source pomáhá řešit situace, kde se objevuje vendor lock-in," vysvětluje Norbert Weidinger, který je na vídeňském magistrátu zodpovědný za strategii ICT.

Vídeň nyní používá Linux na 454 serverech ze zhruba 2000 a využívá 270 instancí webového serveru Apache. 380 databází běží na databázovém systému PostgreSQL, dalších 90 na MySQL. Na pracovních stanicích se intenzivně využívá Mozilla Firefox, VLC, Freemind, PDF Creator a 7-Zip. Kancelářský balík Apache OpenOffice je nainstalován na 3000 počítačích, z toho na asi 600 se využívá aktivně.

Jako CMS se už používá WordPress, plánuje se nasazení Liferay. Pro data mining a tvorbu reportů se využívá systém Pentaho. Město si vyvíjí i vlastní řešení, které pak sdílí s dalšími orgány veřejné správy v Rakousku. To je kromě jiného případ formulářového systému, který již využívají tři rakouské země a také Asociace rakouských měst.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »