přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vídeň posiluje open source

Vídeň posiluje open source

Open source

Veřejná správa v rakouském hlavním městě čím dál více nasazuje svobodný a open-source software. Hlavním cílem je odstraňovat závislost na konkrétních dodavatelích.


reklama

Rakouské hlavní město Vídeň čím dál častěji nasazuje svobodný a open-source software. "Open source pomáhá řešit situace, kde se objevuje vendor lock-in," vysvětluje Norbert Weidinger, který je na vídeňském magistrátu zodpovědný za strategii ICT.

Vídeň nyní používá Linux na 454 serverech ze zhruba 2000 a využívá 270 instancí webového serveru Apache. 380 databází běží na databázovém systému PostgreSQL, dalších 90 na MySQL. Na pracovních stanicích se intenzivně využívá Mozilla Firefox, VLC, Freemind, PDF Creator a 7-Zip. Kancelářský balík Apache OpenOffice je nainstalován na 3000 počítačích, z toho na asi 600 se využívá aktivně.

Jako CMS se už používá WordPress, plánuje se nasazení Liferay. Pro data mining a tvorbu reportů se využívá systém Pentaho. Město si vyvíjí i vlastní řešení, které pak sdílí s dalšími orgány veřejné správy v Rakousku. To je kromě jiného případ formulářového systému, který již využívají tři rakouské země a také Asociace rakouských měst.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 5
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016