přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, (Nejen) britské nemocnice se zajímají o OpenEyes

POINT.X (2018-19)

(Nejen) britské nemocnice se zajímají o OpenEyes

OpenEyes

Nemocnice ze Spojeného království i odjinud projevují zájem o OpenEyes, open-source informační systém pro oční kliniky.


reklama

Londýnská nemocnice Moorfields Eye Hospital, patřící mezi světovou špičku v oblasti očního lékařství, vyvinula open-source webový informační systém OpenEyes, určený právě pro oblast oftalmologie. Nyní se systém kromě této nemocnice (včetně všech odloučených pracovišť) používá i v nemocnicích v Cardiffu a Maidstonu. Na jeho vývoji se podílejí i další subjekty, včetně akademických pracovišť a firem.

O program projevují zájem nemocnice ve Velké Británii i jinde ve světě. Tvůrci systému poskytují i podporu, protože se setkávali s tím, že měly nemocnice potíže s instalací vlastními silami. Dále založili neziskovou organizaci OpenEyes Foundation, která koordinuje vývoj a stará se o zajištění kvality vydávaných verzí.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Tiskárna Brno