přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Centrální databáze britského zdravotnictví přechází na open source

Centrální databáze britského zdravotnictví přechází na open source

Spojené království

Velká Británie buduje novou generaci centrální databáze pro zdravotnictví (Spine2) a využívá k tomu open-source software.


Spojené království Velké Británie a Severního Irska využívá pro své zdravotnictví centrální databázi Spine, která obsahuje údaje o zhruba 70 milionech pacientů a ročně odbaví více než 2,6 miliardy dotazů a aktualizací. Nyní se dokončuje nová verze Spine2, která v zásadní míře využívá open-source software.

Klíčovou součástí Spine2 je NoSQL databáze Riak, u níž si tvůrci cení především rychlosti, škálovatelnosti a spolehlivosti. Webový přístup zajišťuje neblokující serverová komponenta Tornado. Díky rychlosti se využívá také paměťové úložiště Redis. K reportovacím funkcím slouží nástroj Splunk. Základním interním datovým formátem je JSON a k šablonování se používá mustache. Konverzi dat z XML do jiných formátů usnadňuje ISO standard schematron.

Nahoru

Příspěvky

Centrální databáze britského zdravotnictví přechází na open source
Marek 14. 10. 2013, 09:57:47
Odpovědět  Odkaz 
Ačkoliv je to pozitivní zpráva, bohužel budí negativní emoce. V České republice je to nepředstavitelné a raději zaplatíme 2 miliardy za marný IZIP a vývoj další databáze, která má jistě stejnou dobu životnosti, jako je životnost politické vůle, která jí zadala.
Jinými slovy, nejsme tak bohatý stát, abychom si mohli dovolit levnější řešení.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz