přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Konference Cloud computing v praxi

Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Obecně prospěšná společnost Liberix dokončila brožuru s metodikou pro veřejnou správu, jak zavádět open-source software.


reklama

Pro oblast veřejné správy, ale také například školství a zdravotnictví, je určena brožura čerstvě dokončená obecně prospěšnou společností Liberix. Obsahuje metodiku pro zavádění open-source softwaru a její cílovou skupinou jsou především vedoucí IT oddělení a manažeři.

Publikace vysvětluje charakteristické vlastnosti open-source softwaru, okolnosti jeho pořízení, nasazení a užívání. Zabývá se častými předsudky nebo obavami (souvisejícími například s licencemi, jako je GNU GPL), dokládá na příkladech z praxe ekonomickou výhodnost open source i jeho další přednosti. Zdůrazňuje výhody otevřených formátů (Open Document Format) a nezávislost na jednom výrobci.

Brožura je k dispozici zdarma ve formátu PDF. Vznik metodiky byl finančně podpořen Nadačním fondem Otakara Motejla, při tvorbě byly použity materiály z magazínu LinuxEXPRES a portálu OpenOffice.cz.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Marto 3. 09. 2013, 11:42:05
Odpovědět  Odkaz 
"obecně prospěšnou společností Liberix"

Asi nikto cudzi by to takto nenapisal :-). Ale prirucka je to pekna. Aj ked je zamerana na mensie a stretne podniky, takyto suhrn je vhodny najma pre siroku verejnost, ktora ma naozaj moznosti o ktorych nevie. A tu su pekne v instantnej forme.
Lukáš Jelínek Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Lukáš Jelínek 3. 09. 2013, 12:31:48
Odpovědět  Odkaz 
Jen technická poznámka: "obecně prospěšná společnost" (o. p. s.) je typ právnické osoby. Poskytuje veřejnosti obecně prospěšné služby za předem stanovených a pro všechny uživatele stejných podmínek. Její výsledek hospodaření (zisk) nesmí být použit ve prospěch zakladatelů, členů jejích orgánů nebo zaměstnanců a musí být použit na poskytování obecně prospěšných služeb, pro které byla obecně prospěšná společnost založena. Stručně řečeno, Liberix plní přesně tyhle cíle, formálně i fakticky, a proto je na místě to uvést (a napsal jsem to jako "cizí", nejsem zakladatelem, členem orgánu ani zaměstnancem Liberixu).
Re: Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Marto 3. 09. 2013, 15:21:07
Odpovědět  Odkaz 
Tak to som sa zasa dozvedel novinku. A to robim s databazami B2B. Samozrejme v takom pripade tato informacia je na pravom mieste.
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Lukáš Jelínek 3. 09. 2013, 16:03:05
Odpovědět  Odkaz 
Možná je to české specifikum, nevím. Ještě doplním, že od 1.1.2014 to bude zase trochu jinak, nový občanský zákoník zavádí právnickou osobu "ústav", která v zásadě nahrazuje dosavadní obecně prospěšnou společnost. To abychom to neměli tak jednoduché ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »