přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Obecně prospěšná společnost Liberix dokončila brožuru s metodikou pro veřejnou správu, jak zavádět open-source software.


Pro oblast veřejné správy, ale také například školství a zdravotnictví, je určena brožura čerstvě dokončená obecně prospěšnou společností Liberix. Obsahuje metodiku pro zavádění open-source softwaru a její cílovou skupinou jsou především vedoucí IT oddělení a manažeři.

Publikace vysvětluje charakteristické vlastnosti open-source softwaru, okolnosti jeho pořízení, nasazení a užívání. Zabývá se častými předsudky nebo obavami (souvisejícími například s licencemi, jako je GNU GPL), dokládá na příkladech z praxe ekonomickou výhodnost open source i jeho další přednosti. Zdůrazňuje výhody otevřených formátů (Open Document Format) a nezávislost na jednom výrobci.

Brožura je k dispozici zdarma ve formátu PDF. Vznik metodiky byl finančně podpořen Nadačním fondem Otakara Motejla, při tvorbě byly použity materiály z magazínu LinuxEXPRES a portálu OpenOffice.cz.

Nahoru

Příspěvky

kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Marto 3. 09. 2013, 11:42:05
Odpovědět  Odkaz 
"obecně prospěšnou společností Liberix"

Asi nikto cudzi by to takto nenapisal :-). Ale prirucka je to pekna. Aj ked je zamerana na mensie a stretne podniky, takyto suhrn je vhodny najma pre siroku verejnost, ktora ma naozaj moznosti o ktorych nevie. A tu su pekne v instantnej forme.
Lukáš Jelínek Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Lukáš Jelínek 3. 09. 2013, 12:31:48
Odpovědět  Odkaz 
Jen technická poznámka: "obecně prospěšná společnost" (o. p. s.) je typ právnické osoby. Poskytuje veřejnosti obecně prospěšné služby za předem stanovených a pro všechny uživatele stejných podmínek. Její výsledek hospodaření (zisk) nesmí být použit ve prospěch zakladatelů, členů jejích orgánů nebo zaměstnanců a musí být použit na poskytování obecně prospěšných služeb, pro které byla obecně prospěšná společnost založena. Stručně řečeno, Liberix plní přesně tyhle cíle, formálně i fakticky, a proto je na místě to uvést (a napsal jsem to jako "cizí", nejsem zakladatelem, členem orgánu ani zaměstnancem Liberixu).
Re: Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Marto 3. 09. 2013, 15:21:07
Odpovědět  Odkaz 
Tak to som sa zasa dozvedel novinku. A to robim s databazami B2B. Samozrejme v takom pripade tato informacia je na pravom mieste.
Lukáš Jelínek Re: Re: Re: kto ta pochvali lepsie ako ty sam?
Lukáš Jelínek 3. 09. 2013, 16:03:05
Odpovědět  Odkaz 
Možná je to české specifikum, nevím. Ještě doplním, že od 1.1.2014 to bude zase trochu jinak, nový občanský zákoník zavádí právnickou osobu "ústav", která v zásadě nahrazuje dosavadní obecně prospěšnou společnost. To abychom to neměli tak jednoduché ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz