přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho

Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho

Peníze

Snaha získat data uložená ve starém proprietárním formátu se může velmi prodražit – jako tomu bylo v případě Brita, který chtěl porovnat své různě staré snímky z ultrazvuku srdce.


Britský občan Andrew Brown požádal nemocnici o poskytnutí starších snímků (z roku 2004) z ultrazvukového vyšetření srdce, aby si je mohl porovnat s novějším vyšetřením. Provozovatel nemocnice mu odpověděl, že získání snímků by bylo příliš drahé. Mezi lety 2004 a 2008 došlo ke změně systému a data vytvořená tím starým již nelze přečíst.

Podle vyjádření provozovatele nemocnice by generování snímků ze starých dat bylo plýtváním veřejnými penězi – a proto pokud pokud o ně má onen člověk zájem, má zaplatit 2000 GBP. Dokonce prý není možné ani nechat data převést v jiném zdravotnickém zařízení v zemi, protože nikde již nejsou schopni s daným datovým formátem pracovat. Brown nyní zvažuje podniknout právní kroky, nepodaří-li se záležitost vyřešit. 

Nahoru

Příspěvky

Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho
Pavel Šimerda 10. 11. 2012, 10:37:56
Odpovědět  Odkaz 
„Brown nyní zvažuje podniknout právní kroky, nepodaří-li se záležitost vyřešit.“

A na to bych mu i přispěl.
Re: Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho
Lukáš Jelínek 10. 11. 2012, 13:48:28
Odpovědět  Odkaz 
Bylo by zajímavé vyzkoušet, jak jsou na tom u nás. Zrovna zmíněný případ s ultrazvukem by asi dopadl neúspěšně, protože ještě relativně nedávno se tyto záznamy zhusta ukládaly analogově na kazety VHS. A v nemocnicích asi pořídit kopii takové kazety už dnes často nebudou mít na čem.

Jinak moje zkušenost je (např. z VFN), že když si člověk nechá vypálit CD/DVD se snímky např. z CT, dostane k datům i prohlížecí software (i když jen pro Windows). RTG snímky se zase běžně ukládají jako obrázky ve formátu JPEG.
Re: Re: Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho
bubo 11. 11. 2012, 14:35:24
Odpovědět  Odkaz 
Zdravotnictvo vo svete je rovnake. Pozor na srobiky tiez potrebuju specialny skrutkovac. Kamarat musel ist do len prave tej nemocnice v ktorej mu ich davali, lebo ked si zlomil nohu tak mu to nikto v nemocnici nepovedal, ze tie srobiky potrebuju konkretny skrutkovac, ktory maju len oni!
Radsej budte zdravi.
Obrázky ze starého proprietárního formátu přišly Brita draho
misace 11. 11. 2012, 20:25:05
Odpovědět  Odkaz 
Já mu ty smísky pošlu za 200Ł a bude to mít i barevný :D

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz