přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská vláda nesplnila slib otevření CloudStore

Datová centra

Britská vláda nesplnila slib otevření CloudStore

Vláda Velké Británie původně slibovala, že CloudStore 2.0 bude mít open-source licenci. Nyní po opakovaném zapírání přiznala, že tomu tak nebude.


reklama

G-Cloud je britský vládní projekt, jehož cílem je snížit náklady veřejné správy na provoz ICT infrastruktury. Jeho součástí je tržiště CloudStore, které umožňuje poskytovatelům nabízet cloudové služby a úřadům tyto služby nakupovat, aniž by se vše muselo řešit cestou klasických, administrativně náročných soutěží.

Britská vláda původně slibovala, že CloudStore 2.0 bude založen na open-source softwaru. Ovšem jak nyní – po opakovaných dotazech a velkém prodlení – přiznala, slib dodržen nebude. Prý však jen pro tuto verzi, v budoucnu by vláda údajně chtěla jít cestou kompletního open-source řešení a nabídnout mimo jiné i API pro vnější přístup.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Zabezpečení DNSSEC a česká doména

DNSSECChcete mít vlastní doménu a záleží vám nejen na kvalitním obsahu a profesionální prezentaci vlastní značky, ale také na jistotě zabezpečení domény? Chcete vědět, jaké zabezpečení zabraňuje podvržení stránek a která doména je důvěryhodná? Vše vám napoví zabezpečení DNSSEC.

Pokračování ...