přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská vláda nesplnila slib otevření CloudStore

Britská vláda nesplnila slib otevření CloudStore

Vláda Velké Británie původně slibovala, že CloudStore 2.0 bude mít open-source licenci. Nyní po opakovaném zapírání přiznala, že tomu tak nebude.


reklama

G-Cloud je britský vládní projekt, jehož cílem je snížit náklady veřejné správy na provoz ICT infrastruktury. Jeho součástí je tržiště CloudStore, které umožňuje poskytovatelům nabízet cloudové služby a úřadům tyto služby nakupovat, aniž by se vše muselo řešit cestou klasických, administrativně náročných soutěží.

Britská vláda původně slibovala, že CloudStore 2.0 bude založen na open-source softwaru. Ovšem jak nyní – po opakovaných dotazech a velkém prodlení – přiznala, slib dodržen nebude. Prý však jen pro tuto verzi, v budoucnu by vláda údajně chtěla jít cestou kompletního open-source řešení a nabídnout mimo jiné i API pro vnější přístup.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016