přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenAPS zachraňuje životy

OpenAPS zachraňuje životy

OpenAPS

Už více než 50 lidí postavilo pro sebe nebo své děti automatickou inzulinovou pumpu podle otevřeného projektu OpenAPS. Vhodné komerční přístroje nejsou k dispozici kvůli zdlouhavému schvalování.


Diabetem 1. typu trpí na světě mnoho lidí. Jsou odkázáni na dodržování diety, měření hladiny glukózy v krvi (glykémie) a injekční aplikaci inzulinu. Podstatně lepší kvalitu života a u některých lidí vůbec delší přežití může zajistit automatická inzulinová pumpa, která kontinuálně měří glykémii a podle toho dávkuje inzulin do krve.

Firmy samozřejmě podobné přístroje vyvíjejí a vyrábějí. Jejich zavádění do praxe však výrazně brzdí povinné dlouhodobé klinické testy a schvalovací procesy úřadů v jednotlivých státech. Proto mnoho lidí hledá jiná řešení. Mezi ně patří i projekt OpenAPS – automatická inzulinová pumpa vyvíjená jako otevřený hardware a software.

The Wall Street Journal publikoval příběh softwarového inženýra, který s využitím tohoto projektu pro svého syna takovou pumpu zkonstruoval (s využitím staré, neautomatické pumpy). Podobně postupovalo už více než 50 lidí, ať už podobné zařízení stavěli pro své děti nebo pro sebe. Projekt OpenAPS založila diabetička Dana Lewis, která s konstrukcí přístroje experimentovala na sobě.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach OpenAPS zachraňuje životy
Petr Valach 13. 05. 2016, 02:10:01
Odpovědět  Odkaz 
Jeden z výrazných argumentů, proč podporovat svobodný software a hardware.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »