přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenAPS zachraňuje životy

OpenAPS zachraňuje životy

OpenAPS

Už více než 50 lidí postavilo pro sebe nebo své děti automatickou inzulinovou pumpu podle otevřeného projektu OpenAPS. Vhodné komerční přístroje nejsou k dispozici kvůli zdlouhavému schvalování.


Diabetem 1. typu trpí na světě mnoho lidí. Jsou odkázáni na dodržování diety, měření hladiny glukózy v krvi (glykémie) a injekční aplikaci inzulinu. Podstatně lepší kvalitu života a u některých lidí vůbec delší přežití může zajistit automatická inzulinová pumpa, která kontinuálně měří glykémii a podle toho dávkuje inzulin do krve.

Firmy samozřejmě podobné přístroje vyvíjejí a vyrábějí. Jejich zavádění do praxe však výrazně brzdí povinné dlouhodobé klinické testy a schvalovací procesy úřadů v jednotlivých státech. Proto mnoho lidí hledá jiná řešení. Mezi ně patří i projekt OpenAPS – automatická inzulinová pumpa vyvíjená jako otevřený hardware a software.

The Wall Street Journal publikoval příběh softwarového inženýra, který s využitím tohoto projektu pro svého syna takovou pumpu zkonstruoval (s využitím staré, neautomatické pumpy). Podobně postupovalo už více než 50 lidí, ať už podobné zařízení stavěli pro své děti nebo pro sebe. Projekt OpenAPS založila diabetička Dana Lewis, která s konstrukcí přístroje experimentovala na sobě.

Nahoru

Příspěvky

Petr Valach OpenAPS zachraňuje životy
Petr Valach 13. 05. 2016, 02:10:01
Odpovědět  Odkaz 
Jeden z výrazných argumentů, proč podporovat svobodný software a hardware.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...