přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská zdravotní služba podporuje open source

Britská zdravotní služba podporuje open source

Velká Británie

Britský tým Code4Health z Národní zdravotní služby podporuje 17 projektů otevřeného softwaru pro zdravotnictví, například Open Odonto, openMAXIMS nebo OPENeP.


Anglická část Národní zdravotní služby (National Health Service, NHS; tato soustava čtyř organizací podřízených vládám jednotlivých britských států provozuje většinu zdravotnictví ve Spojeném království) zřídila odborný tým Code4Health, který je určen pro podporu vývoje open-source softwaru pro zdravotnictví.

Tým Code4Health aktuálně podporuje 17 projektů. Patří k nim například Open Odonto (systém pro zubní lékařství), openMAXIMS (vedení zdravotnické dokumentace), openEobs (prevence omylů a zanedbání péče) nebo OPENeP (správa medikace).

Postoj NHS k otevřeným zdrojovým kódům shrnuje Peter Coates, který má tuto oblast na starosti: „Svěřili byste svůj život softwaru, který nemůžete vidět?“ Coates na Open Source Conference v Londýně dále řekl, že lékaři s dosud používaným softwarem nejsou spokojeni a že rychlost a náklady úprav a integrace tohoto softwaru nejsou únosné. Výsledkem snažení NHS by měl být „soběstačný open-source ekosystém, podporující širokou škálu vysoce kvalitních digitálních služeb komunitě poskytující péči“.

Peter Coates hovořil o této iniciativě NHS také v květnu 2014 pro Health Insights.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz