přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská zdravotní služba podporuje open source

Axis Talk 2021

Britská zdravotní služba podporuje open source

Velká Británie

Britský tým Code4Health z Národní zdravotní služby podporuje 17 projektů otevřeného softwaru pro zdravotnictví, například Open Odonto, openMAXIMS nebo OPENeP.


Anglická část Národní zdravotní služby (National Health Service, NHS; tato soustava čtyř organizací podřízených vládám jednotlivých britských států provozuje většinu zdravotnictví ve Spojeném království) zřídila odborný tým Code4Health, který je určen pro podporu vývoje open-source softwaru pro zdravotnictví.

Tým Code4Health aktuálně podporuje 17 projektů. Patří k nim například Open Odonto (systém pro zubní lékařství), openMAXIMS (vedení zdravotnické dokumentace), openEobs (prevence omylů a zanedbání péče) nebo OPENeP (správa medikace).

Postoj NHS k otevřeným zdrojovým kódům shrnuje Peter Coates, který má tuto oblast na starosti: „Svěřili byste svůj život softwaru, který nemůžete vidět?“ Coates na Open Source Conference v Londýně dále řekl, že lékaři s dosud používaným softwarem nejsou spokojeni a že rychlost a náklady úprav a integrace tohoto softwaru nejsou únosné. Výsledkem snažení NHS by měl být „soběstačný open-source ekosystém, podporující širokou škálu vysoce kvalitních digitálních služeb komunitě poskytující péči“.

Peter Coates hovořil o této iniciativě NHS také v květnu 2014 pro Health Insights.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Je možné nasadit aplikaci za jediný týden?

CiscoJestli jste někdy řešili nasazování aplikace, asi víte, že všechno odladit může být celkem zdlouhavá záležitost. Dokážete si představit, že na to máte jen týden? Že je to nemožné? Není! Jde to a ani to nemusí být příliš složité.

Pokračování ...


Kodys

Public Relations

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Axis Talk 2021