přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Otevřené projekty Facebooku mají téměř 10 milionů řádků kódu

Otevřené projekty Facebooku mají téměř 10 milionů řádků kódu

Facebook

Kompletní „sbírka“ projektů open-source softwaru, které řídí nebo do kterých zásadním způsobem přispívá Facebook (včetně firem, které získal), se objemem blíží deseti milionům řádků kódu. Z celkových 200 projektů jich bylo 63 spuštěno v letošním roce.


Že se firma Facebook silně angažuje v oblasti open-source softwaru, je obecně známá věc. Spouští nové softwarové projekty, otevírá některé existující a zdrojové kódy dává k dispozici prostřednictvím GitHubu. Projekty, ve kterých už nechce hrát aktivní úlohu, předává do správy jiným, například Apache Software Foundation.

Celá sbírka již dnes čítá 200 projektů (do čehož se počítají jak projekty samotného Facebooku, tak i firem Instagram a Parse, které akvizicí získal do své moci), z nichž 63 bylo spuštěno v letošním roce. Od začátku roku bylo provedeno 45 tisíc commitů, což je o 45 % více než ve druhém pololetí loňského roku. Celkový objem veškerých zdrojových kódů je 9,9 milionu řádků.

Mezi nejznámější projekty z této množiny patří například Presto nebo (Apache) Thrift a fbthrift. Ve Facebooku je také zaměstnáno několik vývojářů souborového systému Btrfs a tento systém je nasazován do ostrého provozu.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog