přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSVDB končí, prý kvůli nezájmu průmyslu

OSVDB končí, prý kvůli nezájmu průmyslu

OSVDB

Provozovatelé Open Source Vulnerability Database se rozhodli ukončit provoz. Důvodem je neochota průmyslu tuto aktivitu podporovat.


Open Source Vulnerability Database (OSVDB) byla nezávislá, otevřená databáze softwarových zranitelností. Vznikla v roce 2002, o necelé dva roky později byla oficiálně veřejně spuštěna. Pro její fungování byla založena nezisková organizace Open Security Foundation, v rámci projektu vznikal také software založený na MySQL.

Nyní provozovatelé ohlásili, že s provozem databáze končí. Nemají zájem o to, aby jim s projektem někdo pomohl a nechtějí její provoz obnovit. Důvodem pro takové rozhodnutí je, že podle nich není softwarový průmysl ochoten tuto aktivitu podporovat. Z projektu zůstane v provozu pouze blog s možností diskuse.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog