přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Foresight Linux končí

Foresight Linux končí

Foresight Linux

Vývojáři distribuce Foresight Linux se rozhodli projekt ukončit. Aktivita dobrovolníků není dostatečná k tomu, aby ho udržela v provozu.


Michael Johnson informoval o rozhodnutí rady projektu Foresight Linux, že bude projekt ukončen. Aktivita dobrovolníků, kteří na vývoji a správě distribuce pracovali, nebyla dostatečná k tomu, aby se projekt udržel v chodu. Ke konci května tak skončí vydávání aktualizací i další aktivity okolo projektu, včetně provozu e-mailové konference.

Distribuci původně vytvořil Ken VanDine s cílem prezentovat jejím prostřednictvím nejnovější verze desktopového prostředí GNOME. Toto prostředí bylo pro distribuci charakteristické po celou dobu existence, byla u novějších verzí možnost používat také jiná prostředí (KDE, Xfce atd.). Distribuce využívala balíčkový systém Conary.

Nahoru

Příspěvky

Foresight Linux končí
Drom 13. 05. 2015, 14:02:21
Odpovědět  Odkaz 
No tak Foresight byl mrtvej už před pár lety, jen ještě chvilku škubal nohou. Nikdy neměl velkou základnu a asi tu distribuci ani moc lidí neznalo. Bohužel, conary se mi docela líbilo a pro normální uživatele to tenkrát byla jedna z nejpohodlnějších cest, jak se dostat k systému s rolling release aktualizacemi. Zvlášť pohodlné bylo vracení změn (když jsem to zvládl i já!).

Bežel mi na jednom stroji ještě v lednu, ale nemělo to perspektivu :(

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

ZW3D 2022