přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Foresight Linux končí

Foresight Linux končí

Foresight Linux

Vývojáři distribuce Foresight Linux se rozhodli projekt ukončit. Aktivita dobrovolníků není dostatečná k tomu, aby ho udržela v provozu.


Michael Johnson informoval o rozhodnutí rady projektu Foresight Linux, že bude projekt ukončen. Aktivita dobrovolníků, kteří na vývoji a správě distribuce pracovali, nebyla dostatečná k tomu, aby se projekt udržel v chodu. Ke konci května tak skončí vydávání aktualizací i další aktivity okolo projektu, včetně provozu e-mailové konference.

Distribuci původně vytvořil Ken VanDine s cílem prezentovat jejím prostřednictvím nejnovější verze desktopového prostředí GNOME. Toto prostředí bylo pro distribuci charakteristické po celou dobu existence, byla u novějších verzí možnost používat také jiná prostředí (KDE, Xfce atd.). Distribuce využívala balíčkový systém Conary.

Nahoru

Příspěvky

Foresight Linux končí
Drom 13. 05. 2015, 14:02:21
Odpovědět  Odkaz 
No tak Foresight byl mrtvej už před pár lety, jen ještě chvilku škubal nohou. Nikdy neměl velkou základnu a asi tu distribuci ani moc lidí neznalo. Bohužel, conary se mi docela líbilo a pro normální uživatele to tenkrát byla jedna z nejpohodlnějších cest, jak se dostat k systému s rolling release aktualizacemi. Zvlášť pohodlné bylo vracení změn (když jsem to zvládl i já!).

Bežel mi na jednom stroji ještě v lednu, ale nemělo to perspektivu :(

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog