přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Foresight Linux končí

Foresight Linux končí

Foresight Linux

Vývojáři distribuce Foresight Linux se rozhodli projekt ukončit. Aktivita dobrovolníků není dostatečná k tomu, aby ho udržela v provozu.


Michael Johnson informoval o rozhodnutí rady projektu Foresight Linux, že bude projekt ukončen. Aktivita dobrovolníků, kteří na vývoji a správě distribuce pracovali, nebyla dostatečná k tomu, aby se projekt udržel v chodu. Ke konci května tak skončí vydávání aktualizací i další aktivity okolo projektu, včetně provozu e-mailové konference.

Distribuci původně vytvořil Ken VanDine s cílem prezentovat jejím prostřednictvím nejnovější verze desktopového prostředí GNOME. Toto prostředí bylo pro distribuci charakteristické po celou dobu existence, byla u novějších verzí možnost používat také jiná prostředí (KDE, Xfce atd.). Distribuce využívala balíčkový systém Conary.

Nahoru

Příspěvky

Foresight Linux končí
Drom 13. 05. 2015, 14:02:21
Odpovědět  Odkaz 
No tak Foresight byl mrtvej už před pár lety, jen ještě chvilku škubal nohou. Nikdy neměl velkou základnu a asi tu distribuci ani moc lidí neznalo. Bohužel, conary se mi docela líbilo a pro normální uživatele to tenkrát byla jedna z nejpohodlnějších cest, jak se dostat k systému s rolling release aktualizacemi. Zvlášť pohodlné bylo vracení změn (když jsem to zvládl i já!).

Bežel mi na jednom stroji ještě v lednu, ale nemělo to perspektivu :(

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos