přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNOME MultiWriter

GNOME MultiWriter

GNOME

Richard Hughes představil novou aplikace pro GNOME. Umožňuje snadno a rychle kopírovat diskové obrazy na více USB zařízení.


Představte si například workshop, na který si každý účastník přinese svůj notebook. Potřebujete pro každého z nich připravit na „flešku“ obraz systému obsahujícího vše potřebné pro daný workshop. Běžně tato příprava znamená (pokud nemáte už nějaké vlastní řešení) ruční spouštění příkazů; kdo ho potřebuje jen občas, nemusí si ho pamatovat a stráví tím zbytečně moc času.

Vývojář Richard Hughes nyní představil aplikaci GNOME MultiWriter, která má za cíl tuto zbytečnou práci eliminovat. Stačí zapojit všechna úložiště do USB zásuvek a na pár kliknutí se spustí hromadné kopírování. Aplikace podporuje až 24 zařízení, každé o velikosti 1 až 32 GB.

Nahoru

Příspěvky

GNOME MultiWriter
xxx 3. 01. 2015, 12:15:28
Odpovědět  Odkaz 
Jo, ale když má někdo jen 2 USB conectory, tak je mu to houby platné. A mnohé rozmnožovače USB jsou pod Linuxem při některých operacích překvapivě špatně funkční.

Tak asi nejlepší bude kopírovat to jedno po druhém, jak se to nakonec dělá od nepaměti.
Lukáš Jelínek Re: GNOME MultiWriter
Lukáš Jelínek 3. 01. 2015, 12:52:54
Odpovědět  Odkaz 
Stolní počítače mívají běžně 6 konektorů (někdy 8), i když obvykle jsou do nich zapojené klávesnice a myš, takže reálně zbývá o dva méně. Samozřejmě záleží i na tom, jestli se tam ty flešky vejdou. Pokud jsou to ty "malé" (o rozměrech samotného konektoru), tak to není problém. Kopírovat třeba třicet flešek jednu po druhé, to fakt není činnost, po které by člověk toužil.
Re: GNOME MultiWriter
Maxx 3. 01. 2015, 14:40:44
Odpovědět  Odkaz 
USB může být jak na stolním PC již skoro obsazené (různé USB periferie), tak na NB. Ale pořád tam bude třeba alespoň jeden USB port a do toho zapojíš USB hub a tam můžeš nastrkat hromadu flešek (na jednom nejmenovaném eshopu je USB hub 3.0 s 10ti porty ;-)
Takže je určitě fajn, že někdo dělá pro Linux klikátka. Na druhou stranu si ale mylím, že zrovna tady by bylo lepší, poslat těm lidem odkaz a ať si to rovnou stáhnou přes net/síť.
Re: GNOME MultiWriter
lzap 3. 01. 2015, 16:17:09
Odpovědět  Odkaz 
Rozbocovace funguji bezchybne. Problem je v napajeni jednotlivych zarizeni. U fkashek tento problem neni častý.
GNOME MultiWriter
Pavel Šimerda 3. 01. 2015, 18:43:37
Odpovědět  Odkaz 
Osobně jsem paralelně nahrával flashky z konzole. Mnohem radši bych šikovnou konzolovou utilitu, ale to nechme stranou. Pamatuju si, že jsem s tím měl problémy. Myslím, že jsem musel nahrát jenom jednu várku a pak restartovat, ale to byla asi nějaká kernelová chyba nebo co.

Každopádně když není šikovná konzolová utilitka, tak bych asi té GUI dal šanci. Jak už se tu psalo, typicky není neodpovídá počet flashek počtům portů, zkoušel to někdo už a jak moc je to pohodlné? Očekával bych, že na začátku vyberu jednou image a pak už do počítače strkám flashky jednu po druhé a maximálně je musím potvrdit. Taky bych očekával, že když jedna flaška doběhne, můžu místo ní dát další, aniž bych musel čekat, až doběhnou ostatní.
Jiří Eischmann Re: GNOME MultiWriter
Jiří Eischmann 4. 01. 2015, 01:12:17
Odpovědět  Odkaz 
Co jsi používal za nástroj, dd? Zjistil jsem, že nástroje, které používají udisks (GNOME Disks nebo třeba nyní tento MultiWriter), jsou výrazně rychlejší než dd, proto jsem začal používat raději je.

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...