přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNUstep shání peníze na vylepšení systému

GNUstep shání peníze na vylepšení systému

GNUstep

Tvůrci projektu GNUstep shánějí přes Kickstarter peníze na vylepšení systému. Chtěli by vylepšit kompatibilitu s Cocoa API 10.6, zprovoznit WebKit/WebCore a zaintegrovat Darling.


GNUstep je projekt, jehož cílem je platformově nezávislá implementace Cocoa API a souvisejících knihoven. Vznikl před 15 lety, aby implementoval standard OpenStep. Ten se stal základem pro aplikační rozhraní Cocoa, která je obsaženo v systémech firmy Apple, tedy OS X a iOS. Standard OpenStep měl být platformově nezávislý, ale po fúzi firem Apple a NeXT se vývoj soustředil jen na vybrané platformy.

I přes ohromné pokroky, které GNUstep dělá, stále není úplně stoprocentně použitelný v rozsahu, v jakém by tvůrci a uživatelé chtěli. Proto byla nyní spuštěna crowdfundingová kampaň na serveru Kickstarter, jejímž cílem je vybrat nejméně 50 000 dolarů. Bude-li tohoto cíle dosaženo, dotáhne se do konce podpora Cocoa API 10.6. Při dvojnásobné částce chtějí tvůrci zprovoznit WebKit (v první řadě jeho komponentu WebCore), při 150 000 USD by pak měl být zaintegrován projekt Darling.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog