přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GNUstep shání peníze na vylepšení systému

GNUstep shání peníze na vylepšení systému

GNUstep

Tvůrci projektu GNUstep shánějí přes Kickstarter peníze na vylepšení systému. Chtěli by vylepšit kompatibilitu s Cocoa API 10.6, zprovoznit WebKit/WebCore a zaintegrovat Darling.


GNUstep je projekt, jehož cílem je platformově nezávislá implementace Cocoa API a souvisejících knihoven. Vznikl před 15 lety, aby implementoval standard OpenStep. Ten se stal základem pro aplikační rozhraní Cocoa, která je obsaženo v systémech firmy Apple, tedy OS X a iOS. Standard OpenStep měl být platformově nezávislý, ale po fúzi firem Apple a NeXT se vývoj soustředil jen na vybrané platformy.

I přes ohromné pokroky, které GNUstep dělá, stále není úplně stoprocentně použitelný v rozsahu, v jakém by tvůrci a uživatelé chtěli. Proto byla nyní spuštěna crowdfundingová kampaň na serveru Kickstarter, jejímž cílem je vybrat nejméně 50 000 dolarů. Bude-li tohoto cíle dosaženo, dotáhne se do konce podpora Cocoa API 10.6. Při dvojnásobné částce chtějí tvůrci zprovoznit WebKit (v první řadě jeho komponentu WebCore), při 150 000 USD by pak měl být zaintegrován projekt Darling.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

GFI Unlimited Secure Email: bezpečná elektronická pošta pro malé a střední firmy

GFIJsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software více než 50 % loňských útoků směřovalo právě na SMB firmy.

Pokračování ...


GFI

Public Relations

Security Operations Center (SOC) - Vaše kyberbezpečnost za paušál

DatasysNemáte zaměstnance s velmi specializovanými dovednostmi v oblasti sítí a bezpečnosti? Dále digitalizujete a adaptujete nové technologie? Do kyberbezpečnosti investujete, ale nároky narůstají? V době stále sofistikovanějších kybernetických útoků přirozeně vzrůstají nároky na udržování IT bezpečnosti.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Kodys - Honeywell