přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FarmBot: open-source zahrádkářský robot

EDU Trainings IT školení

FarmBot: open-source zahrádkářský robot

FarmBot

Prostřednictvím crowdfundingu se získávají peníze na zahrádkářského robota FarmBot. Ten by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech, zdrojové kódy k softwaru i hardwarová dokumentace budou otevřené.


Mezi projekty získávající peníze na svůj rozjezd pomocí crowdfundingu (tedy komunitního financování) patří i FarmBot. Tento projekt stejnojmenné kalifornské firmy vybral od zájemců už cca 640 tisíc dolarů (oproti plánovaným 100 tisícům) a ještě několik hodin si lze předobjednat a zaplatit robota, který v rámci tohoto projektu vzniká.

FarmBot je zahrádkářský robot, který by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech – sít, zalévat, kontrolovat stav půdy, likvidovat plevel. Chcete-li tedy pěstovat rostliny bez ručného vrtání se v zemi, tento robot vás nepříjemné práce ušetří a budete ho moci ovládat z různých zařízení (počítač, tablet, telefon apod.).

Hardwarová dokumentace i zdrojové kódy k softwaru budou otevřené. Plastové díly půjdou vytisknout na 3D tiskárně. Základem řídicí elektroniky budou Raspberry Pi 3, Arduino Mega 2560 a RAMPS 1.4. Součástí bude samozřejmě kamera ke sledování toho, co robot dělá. FarmBot je navržen pro další rozšiřování, například pro napojení meteostanice, solárních panelů nebo osvětlení.

FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis) FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


SOPHOS - hacking webinar 2

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2