přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FarmBot: open-source zahrádkářský robot

FarmBot: open-source zahrádkářský robot

FarmBot

Prostřednictvím crowdfundingu se získávají peníze na zahrádkářského robota FarmBot. Ten by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech, zdrojové kódy k softwaru i hardwarová dokumentace budou otevřené.


Mezi projekty získávající peníze na svůj rozjezd pomocí crowdfundingu (tedy komunitního financování) patří i FarmBot. Tento projekt stejnojmenné kalifornské firmy vybral od zájemců už cca 640 tisíc dolarů (oproti plánovaným 100 tisícům) a ještě několik hodin si lze předobjednat a zaplatit robota, který v rámci tohoto projektu vzniká.

FarmBot je zahrádkářský robot, který by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech – sít, zalévat, kontrolovat stav půdy, likvidovat plevel. Chcete-li tedy pěstovat rostliny bez ručného vrtání se v zemi, tento robot vás nepříjemné práce ušetří a budete ho moci ovládat z různých zařízení (počítač, tablet, telefon apod.).

Hardwarová dokumentace i zdrojové kódy k softwaru budou otevřené. Plastové díly půjdou vytisknout na 3D tiskárně. Základem řídicí elektroniky budou Raspberry Pi 3, Arduino Mega 2560 a RAMPS 1.4. Součástí bude samozřejmě kamera ke sledování toho, co robot dělá. FarmBot je navržen pro další rozšiřování, například pro napojení meteostanice, solárních panelů nebo osvětlení.

FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis) FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

eXo space