přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, FarmBot: open-source zahrádkářský robot

FarmBot: open-source zahrádkářský robot

FarmBot

Prostřednictvím crowdfundingu se získávají peníze na zahrádkářského robota FarmBot. Ten by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech, zdrojové kódy k softwaru i hardwarová dokumentace budou otevřené.


Mezi projekty získávající peníze na svůj rozjezd pomocí crowdfundingu (tedy komunitního financování) patří i FarmBot. Tento projekt stejnojmenné kalifornské firmy vybral od zájemců už cca 640 tisíc dolarů (oproti plánovaným 100 tisícům) a ještě několik hodin si lze předobjednat a zaplatit robota, který v rámci tohoto projektu vzniká.

FarmBot je zahrádkářský robot, který by měl být schopen zajišťovat různé práce na téměř libovolně velkých záhonech – sít, zalévat, kontrolovat stav půdy, likvidovat plevel. Chcete-li tedy pěstovat rostliny bez ručného vrtání se v zemi, tento robot vás nepříjemné práce ušetří a budete ho moci ovládat z různých zařízení (počítač, tablet, telefon apod.).

Hardwarová dokumentace i zdrojové kódy k softwaru budou otevřené. Plastové díly půjdou vytisknout na 3D tiskárně. Základem řídicí elektroniky budou Raspberry Pi 3, Arduino Mega 2560 a RAMPS 1.4. Součástí bude samozřejmě kamera ke sledování toho, co robot dělá. FarmBot je navržen pro další rozšiřování, například pro napojení meteostanice, solárních panelů nebo osvětlení.

FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis) FarmBot při setí (snímek z videa Introducing FarmBot Genesis)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...