přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Ultracortex

Po úspěšné crowdfundingové kampani je tu otevřený hardware, který umožňuje ovládat přístroje myšlenkami. Rozhraní bude brzy také v prodeji.


V rámci výzkumného projektu financovaného agenturou DARPA vytvořili Joel Murphy a jeho bývalý student Conor Russomanno funkční prototyp rozhraní, které snímá elektromagnetické signály generované mozkem a umožňuje tak „ovládat přístroje myšlenkami“. Následně úspěšně proběhla crowdfundingová kampaň, po níž tvůrci vyvinuli toto rozhraní jako open-source hardware (a k němu i potřebný software, rovněž otevřený).

Základní rozhraní se skládá z náhlavní sady, která snímá mozkové signály, a z desky pro zpracování těchto signálů. Obě části si lze vlastnoručně vyrobit nebo si je v budoucnu také koupit (již nyní se přijímají předobjednávky). Náhlavní sada Ultracortex bude stát 299 dolarů, deska Ganglion 99 dolarů. Tento základ lze doplnit o neurostimulační desku dDCS Shield, desku Ganglion lze také nahradit univerzální 32bitovou deskou, která umožňuje snímat také signály ze svalů a srdce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...