přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Ultracortex

Po úspěšné crowdfundingové kampani je tu otevřený hardware, který umožňuje ovládat přístroje myšlenkami. Rozhraní bude brzy také v prodeji.


V rámci výzkumného projektu financovaného agenturou DARPA vytvořili Joel Murphy a jeho bývalý student Conor Russomanno funkční prototyp rozhraní, které snímá elektromagnetické signály generované mozkem a umožňuje tak „ovládat přístroje myšlenkami“. Následně úspěšně proběhla crowdfundingová kampaň, po níž tvůrci vyvinuli toto rozhraní jako open-source hardware (a k němu i potřebný software, rovněž otevřený).

Základní rozhraní se skládá z náhlavní sady, která snímá mozkové signály, a z desky pro zpracování těchto signálů. Obě části si lze vlastnoručně vyrobit nebo si je v budoucnu také koupit (již nyní se přijímají předobjednávky). Náhlavní sada Ultracortex bude stát 299 dolarů, deska Ganglion 99 dolarů. Tento základ lze doplnit o neurostimulační desku dDCS Shield, desku Ganglion lze také nahradit univerzální 32bitovou deskou, která umožňuje snímat také signály ze svalů a srdce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog