přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Open-source rozhraní pro ovládání přístrojů myšlenkami

Ultracortex

Po úspěšné crowdfundingové kampani je tu otevřený hardware, který umožňuje ovládat přístroje myšlenkami. Rozhraní bude brzy také v prodeji.


V rámci výzkumného projektu financovaného agenturou DARPA vytvořili Joel Murphy a jeho bývalý student Conor Russomanno funkční prototyp rozhraní, které snímá elektromagnetické signály generované mozkem a umožňuje tak „ovládat přístroje myšlenkami“. Následně úspěšně proběhla crowdfundingová kampaň, po níž tvůrci vyvinuli toto rozhraní jako open-source hardware (a k němu i potřebný software, rovněž otevřený).

Základní rozhraní se skládá z náhlavní sady, která snímá mozkové signály, a z desky pro zpracování těchto signálů. Obě části si lze vlastnoručně vyrobit nebo si je v budoucnu také koupit (již nyní se přijímají předobjednávky). Náhlavní sada Ultracortex bude stát 299 dolarů, deska Ganglion 99 dolarů. Tento základ lze doplnit o neurostimulační desku dDCS Shield, desku Ganglion lze také nahradit univerzální 32bitovou deskou, která umožňuje snímat také signály ze svalů a srdce.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »