přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSVehicle: Své příští auto si vytiskněte doma

OSVehicle: Své příští auto si vytiskněte doma

OSVehicle

Čínsko-italský startup tvoří automobilové technologie na principu „otevřeného hardwaru“. Zájemce by si může zvolit různé cesty k získání svého vozu, od nákupu hotového výrobku až po vytištění některých částí na 3D tiskárně a vlastní montáž.


OSVehicle je čínsko-italský startup projekt zaměřený na elektrická a hybridní vozidla s otevřenou dokumentací (tedy v podstatě open-source hardware v širším slova smyslu). Má již za sebou několik úspěšně dokončených projektů – například vozidlo BusyBee, které bylo představeno na veletrhu EICMA v roce 2013 a je schváleno pro provoz na běžných silnicích. Základem je otevřená platforma Tabby.

Nejnovějším projektem je Connected Car NIKA – elektromobil využívající v maximální míře elektronickou komunikaci s vnějším světem; pomocí aplikací přistupujících přes definované rozhraní lze nejen získávat všemožné informace, ale také téměř všechno ovládat (kromě kritických funkcí). Vozidlo by mohlo být dostupné nejen k nákupu jako hotové, nýbrž by si zájemce může vytisknout některé díly na své 3D tiskárně (dokumentace je k dispozici ke stažení) a celý automobil si sestavit.

Výkresy jsou uloženy ve formátu pro svobodný program FreeCAD a jsou šířeny pod copyleftovou licencí CC-BY-SA 3.0.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station