přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSVehicle: Své příští auto si vytiskněte doma

OSVehicle: Své příští auto si vytiskněte doma

OSVehicle

Čínsko-italský startup tvoří automobilové technologie na principu „otevřeného hardwaru“. Zájemce by si může zvolit různé cesty k získání svého vozu, od nákupu hotového výrobku až po vytištění některých částí na 3D tiskárně a vlastní montáž.


OSVehicle je čínsko-italský startup projekt zaměřený na elektrická a hybridní vozidla s otevřenou dokumentací (tedy v podstatě open-source hardware v širším slova smyslu). Má již za sebou několik úspěšně dokončených projektů – například vozidlo BusyBee, které bylo představeno na veletrhu EICMA v roce 2013 a je schváleno pro provoz na běžných silnicích. Základem je otevřená platforma Tabby.

Nejnovějším projektem je Connected Car NIKA – elektromobil využívající v maximální míře elektronickou komunikaci s vnějším světem; pomocí aplikací přistupujících přes definované rozhraní lze nejen získávat všemožné informace, ale také téměř všechno ovládat (kromě kritických funkcí). Vozidlo by mohlo být dostupné nejen k nákupu jako hotové, nýbrž by si zájemce může vytisknout některé díly na své 3D tiskárně (dokumentace je k dispozici ke stažení) a celý automobil si sestavit.

Výkresy jsou uloženy ve formátu pro svobodný program FreeCAD a jsou šířeny pod copyleftovou licencí CC-BY-SA 3.0.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz