přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Connected Car Dashboards: Výsledek kombinace OpenXC a Splunk Enterprise

Connected Car Dashboards: Výsledek kombinace OpenXC a Splunk Enterprise

Dashboard

Automobilka Ford a softwarová firma Splunk vytvořily společný projekt Connected Car Dashboards. Vznikl kombinací otevřené platformy OpenXC a analytického nástroje Splunk Enterprise. Umožňuje vizualizovat data získaná z automobilů.


OpenXC je otevřená hardwarová a softwarová platforma vyvíjená automobilkou Ford a navrhovaná jako univerzální standard pro automobily. Tato platforma nyní posloužila jako zdroj dat pro analytický nástroj Splunk Enterprise firmy Splunk. Výsledkem této kombinace je projekt Connected Car Dashboards. Umožňuje vizualizovat data získaná z automobilů – například rychlost, spotřebu nebo polohu pedálů či volantu.

Projekt má sloužit hned několika účelům. Automobilky podle nich mohou vylepšovat své vozy (včetně těch automaticky řízených, bez lidských řidičů), policie vyšetřovat dopravní nehody, data mohou posloužit také pojišťovnám pro hodnocení řidičů a tedy i stanovování pojistného.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog