přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Automotive Service Bus bude mít open-source licenci

Automotive Service Bus bude mít open-source licenci

Technická univerzita Mnichov

Sběrnice Automotive Service Bus, která vznikla v rámci výzkumného projektu Visio.M, bude mít otevřenou licenci. Jejím cílem je sjednotit komunikaci mezi různými systémy v automobilu.


Technická univerzita v Mnichově vyvíjí v rámci projektu Visio.M, podporovaného německým ministerstvem školství a vědy, novou architekturu pro komunikaci různých systémů v automobilu. Je rozdělena do dvou částí – jedna sdružuje všechny kritické systémy (řízení, brzdy, motor apod.), druhá všechno ostatní. A právě pro tuto druhou část vznikla nová sběrnice Automotive Service Bus.

Tato sběrnice by měla být poskytnuta pod open-source licencí, aby ji mohl kdokoli využívat. Referenční platforma je založena na OSGi. Je v jazyce Java a funguje tedy na všech operačních systémech, kde je k dispozici příslušný virtuální stroj. Hardware je založen na počítači PandaBoard, na něm běží systém Linux. Jako uživatelské rozhraní se využívá tablet iPad.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog