přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google a UN-HABITAT budou společně mapovat dostupnost pitné vody

Google a UN-HABITAT budou společně mapovat dostupnost pitné vody

Společnost Google a organizace UN-HABITAT založily společný projekt h2.0 Initiative. Jeho cílem je monitoring dostupnosti a kvality pitné vody po celém světě. Technologicky se jedná o prezentaci sesbíraných informací on-line prostřednictvím interaktivních map.


Firma Google a složka OSN nazvaná UN-HABITAT (zabývající se celosvětovou problematikou bydlení a urbanismu) představily na akci World Water Week ve Stockholmu společný projekt h2.0 Initiative, jehož cílem je monitoring dostupnosti a kvality pitné vody na celém světě, zejména v rozvojových zemích. Pracovní skupiny budou sbírat informace a vkládat je do geografického informačního systému h2.0. Informace pak budou prezentovány interaktivních mapových aplikací.

Technologickou stránku věci řeší společnost Google. Provozuje cloud, kam se sesbíraná data ukládají a odkud se pak prezentují prostřednictvím mapové aplikace založené na Google App Engine, s vizualizací dat pomocí Google Earth Pluginu. Část dat se získává z Google Fusion Tables.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog