přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google a UN-HABITAT budou společně mapovat dostupnost pitné vody

Google a UN-HABITAT budou společně mapovat dostupnost pitné vody

Společnost Google a organizace UN-HABITAT založily společný projekt h2.0 Initiative. Jeho cílem je monitoring dostupnosti a kvality pitné vody po celém světě. Technologicky se jedná o prezentaci sesbíraných informací on-line prostřednictvím interaktivních map.


reklama

Firma Google a složka OSN nazvaná UN-HABITAT (zabývající se celosvětovou problematikou bydlení a urbanismu) představily na akci World Water Week ve Stockholmu společný projekt h2.0 Initiative, jehož cílem je monitoring dostupnosti a kvality pitné vody na celém světě, zejména v rozvojových zemích. Pracovní skupiny budou sbírat informace a vkládat je do geografického informačního systému h2.0. Informace pak budou prezentovány interaktivních mapových aplikací.

Technologickou stránku věci řeší společnost Google. Provozuje cloud, kam se sesbíraná data ukládají a odkud se pak prezentují prostřednictvím mapové aplikace založené na Google App Engine, s vizualizací dat pomocí Google Earth Pluginu. Část dat se získává z Google Fusion Tables.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016