přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google náhodně označoval soubory jako porušující podmínky

Google náhodně označoval soubory jako porušující podmínky

Dokumenty Google

Google začal ve své službě Dokumenty Google náhodně označovat soubory jako porušující podmínky služby a uživatelé se k nim nemohli dostat. Problém je již vyřešen.


Někteří uživatelé služby Dokumenty Google (Google Docs) se nemohli dostat k některým svým souborům. Tyto soubory byly službou označeny jako závadné, porušující smluvní podmínky služby. Jak se ukázalo, nešlo o úmysl, nýbrž o nasazení chybné aktualizace softwaru. Chyba byla již opravena, firma se omluvila a přislíbila zavést opatření, aby se stejný problém neopakoval.

Komentář autora: Podobný problém může nastat u libovolné cloudové služby. Nemusí jít jen o označení souborů za závadné, nýbrž i o chybu jiného typu (například s úložištěm dat nebo s aplikačním rozhraním). Stejně tak může být zablokován celý uživatelský účet a tak znepřístupněna celá škála služeb na tento účet navázaná (i u jiného poskytovatele). Veškerá důležitá data je tedy vhodné mít na různých místech (geograficky i z hlediska způsobu uložení) a samozřejmě pravidelně zálohovaná. Pro přihlašování do služeb třetích osob je dobré nespoléhat na účet, o který lze snadno přijít (Google, Facebook, Microsoft apod.).

Tuto zprávu viděli někteří uživatelé při přístupu k dokumentu u Googlu (zdroj: MOTHERBOARD) Tuto zprávu viděli někteří uživatelé při přístupu k dokumentu u Googlu (zdroj: MOTHERBOARD)

Nahoru

Příspěvky

Google náhodně označoval soubory jako porušující podmínky
Pavel Šimerda 1. 11. 2017, 23:53:08
Odpovědět  Odkaz 
Cloudové služby v praxi. :D
Re: Google náhodně označoval soubory jako porušující podmínky
Kail 2. 11. 2017, 19:06:29
Odpovědět  Odkaz 
Data v cloudu data v čoudu... A bude hůř. Pamatujte si, že cloud se jednou stane nátlakovým nástrojem na státy. MATRIX přichází.

Facebook rozhodne za vás.
Postupné zavádzanie cenzúry? Facebook prináša ďalšiu “novinku”: Neprídu vám všetky upozornenia, ale len tie, o ktorých rozhodne Facebook, že sú vhodné
http://www.hlavnespravy.sk/postupne-zavadzanie-cenzury-facebook-prinasa-dalsiu-novinku-nepridu-vam-vsetky-upozornenia-ale-len-tie-o-ktorych-rozhodne-facebook-ze-su-vhodne/1192718
Lukáš Jelínek Re: Re: Google náhodně označoval soubory jako porušující podmínky
Lukáš Jelínek 2. 11. 2017, 19:49:27
Odpovědět  Odkaz 
Kvůli téhle novince jsem si už pořádně zanadával a je dalším pádným důvodem, proč řešit věci jinak než přes FB.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...



Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »