přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Video z Marsu narazilo na DMCA

Video z Marsu narazilo na DMCA

Video NASA z přistání vozidla Curiosity na Marsu bylo odstraněno z YouTube na základě požadavku podle DMCA.


Autorská díla NASA obecně patří do public domain, podobně jako ostatní díla vytvořená organizacemi americké vlády. Takovým dílem je i čerstvé video z přistání vozidla Curiosity na Marsu. NASA umístila toto video na server YouTube, vzápětí však bylo smazáno s odkazem na požadavek podle DMCA.

Důvodem ke smazání bylo, že video údajně porušuje práva společnosti E. W. Scripps Company. Navíc to není poprvé, co bylo video NASA takto odstraněno na základě požadavku této společnosti. YouTube jde svou politikou nad rámec povinností uložených DMCA – pokud uživatel, který dílo na server vložil, požadavek zpochybní, měl by ho provozovatel vrátit přinejmenším do dalšího požadavku toho, kdo se považuje za vykonavatele práv. Ovšem Google u služby YouTube požaduje zaslání podepsaného protitvrzení, které přepošle žadateli a čeká 10 dní na vyjádření.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog