přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma

Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma

Soud

Carol M. Highsmith žaluje firmu Getty Images o miliardu dolarů. Firma prodávala licence k fotografiím, které fotografka poskytla k užití zdarma.


Fotografka Carol M. Highsmith od roku 1988 poskytuje přes Library of Congress své fotografie zdarma k použití veřejností (jako public domain; dosud už více než 100 000 snímků). Firma Getty Images, provozují velkou fotobanku a nabízející licence ke snímkům, však prodala licence k 18 755 fotografií C. Highsmith (a navíc u nich ani neuvedla autorství), která na to přišla tak, že firma vyzvala její nadaci, aby zaplatila za neoprávněné užití snímků poskytnutých fotografkou.

Ta proto proti Getty Images podala žalobu. Škodu vyčíslila na 468 875 000 dolarů, požaduje však rovnou miliardu, protože firma nedávno prohrála jiný podobný spor a odškodné tedy může dosáhnout až trojnásobku způsobené škody. V žalobě se píše, že „žalovaný zjevně zcizil šlechetný dar paní Highsmith americkému lidu. Žalovaný nejen že nezákonně požaduje licenční poplatky [...], ale také se nepravdivě a podvodně prohlašoval za výhradního vlastníka práv.“


Houston, Texas Skyline (foto Carol M. Highsmith, public domain) Houston, Texas Skyline (foto Carol M. Highsmith, public domain)

Library of Congress
Library of Congress

Nahoru

Příspěvky

Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma
1. 08. 2016, 21:46:42
Odpovědět  Odkaz 
Dobře jim tak, to jsou největší podvodníci. Po mě chtěli taky odškodný a pořád mi psali nějaký výhružný dopisy, na který sem nereagoval (dle doporučení na webu pirátské strany) a po půl roce dali pokoj, ale věřím, že spousta lidí jim ve strachu zaplatí. Pozor na ně!!!

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz