přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma

Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma

Soud

Carol M. Highsmith žaluje firmu Getty Images o miliardu dolarů. Firma prodávala licence k fotografiím, které fotografka poskytla k užití zdarma.


Fotografka Carol M. Highsmith od roku 1988 poskytuje přes Library of Congress své fotografie zdarma k použití veřejností (jako public domain; dosud už více než 100 000 snímků). Firma Getty Images, provozují velkou fotobanku a nabízející licence ke snímkům, však prodala licence k 18 755 fotografií C. Highsmith (a navíc u nich ani neuvedla autorství), která na to přišla tak, že firma vyzvala její nadaci, aby zaplatila za neoprávněné užití snímků poskytnutých fotografkou.

Ta proto proti Getty Images podala žalobu. Škodu vyčíslila na 468 875 000 dolarů, požaduje však rovnou miliardu, protože firma nedávno prohrála jiný podobný spor a odškodné tedy může dosáhnout až trojnásobku způsobené škody. V žalobě se píše, že „žalovaný zjevně zcizil šlechetný dar paní Highsmith americkému lidu. Žalovaný nejen že nezákonně požaduje licenční poplatky [...], ale také se nepravdivě a podvodně prohlašoval za výhradního vlastníka práv.“


Houston, Texas Skyline (foto Carol M. Highsmith, public domain) Houston, Texas Skyline (foto Carol M. Highsmith, public domain)

Library of Congress
Library of Congress

Nahoru

Příspěvky

Fotografka žaluje Getty o miliardu dolarů, firma prodávala její snímky poskytnuté zdarma
1. 08. 2016, 21:46:42
Odpovědět  Odkaz 
Dobře jim tak, to jsou největší podvodníci. Po mě chtěli taky odškodný a pořád mi psali nějaký výhružný dopisy, na který sem nereagoval (dle doporučení na webu pirátské strany) a po půl roce dali pokoj, ale věřím, že spousta lidí jim ve strachu zaplatí. Pozor na ně!!!

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Windows 10 Genuine Lifetime License pouze €12 (315 Kč), skvělé slevy až 91 %!

Windows 10Přestože už tu bude co nevidět systém Windows 11, je nyní ten správný čas na získání Windows 10, protože všichni současní majitelé Windows 10 již brzy dostanou bezplatný upgrade na Windows 11.

Pokračování ...