přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Cimatron

Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Národní strana Nového Zélandu

Národní strana Nového Zélandu, která je u vlády a jejíž tehdejší předseda John Key byl ztělesněním boje proti Kimu Dotcomovi, zaplatí 600 tisíc dolarů za porušení autorských práv svým volebním spotem.


Případ Kima Dotcoma (který v podstatě ještě stále pokračuje) má jistě leckdo ještě v živé paměti – tím spíš, že ho nedávno oživilo rozhodnutí soudu o nelegálnosti sledování službou GCSB. Ztělesněním boje novozélandského státu proti Dotcomovi tehdy byl John Key, předseda vlády a Národní strany Nového Zélandu. Ovšem v roce 2014 byla strana, vedená stále tímtéž předsedou, zažalována za porušení autorských práv při výrobě volebního spotu – konkrétně za neoprávněné použití písně rappera Eminema.

Nyní soud rozhodl, že strana opravdu autorská práva porušila a že musí zaplatit 600 tisíc novozélandských dolarů (cca 9 milionů korun). Strana koupila licenci na skladbu Eminem Esque, která je podle soudu velmi podobná (lišící se jen v detailech) Eminemově písní Lose Yourself a jejím použitím došlo k porušení práv. Národní strana proto zvažuje právní kroky vůči dodavateli.

John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


EDU Trainings

Public Relations

Vyplatí se investice do SEO agentury?

QNAPObjevili jste zajímavý sortiment zboží, po kterém je na trhu poptávka. Čekala vás dlouhá práce, ale byli jste úspěšní a spustili e-shop. Veškeré zboží má perfektně zpracované fotografie a dokonalý popis. Vše je přehledné, jednoduché na ovládání a s poutavou grafikou. Proč u vás nikdo nenakupuje? Proč navštěvují konkurenční stránky, kde mají vyšší cenu, a dokonce řadu chyb v textu? Nejspíš proto, že vás zákazníci nemají kde najít. Nejste na svém trhu přítomni.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

SOPHOS - hacking webinar 2