přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Národní strana Nového Zélandu

Národní strana Nového Zélandu, která je u vlády a jejíž tehdejší předseda John Key byl ztělesněním boje proti Kimu Dotcomovi, zaplatí 600 tisíc dolarů za porušení autorských práv svým volebním spotem.


Případ Kima Dotcoma (který v podstatě ještě stále pokračuje) má jistě leckdo ještě v živé paměti – tím spíš, že ho nedávno oživilo rozhodnutí soudu o nelegálnosti sledování službou GCSB. Ztělesněním boje novozélandského státu proti Dotcomovi tehdy byl John Key, předseda vlády a Národní strany Nového Zélandu. Ovšem v roce 2014 byla strana, vedená stále tímtéž předsedou, zažalována za porušení autorských práv při výrobě volebního spotu – konkrétně za neoprávněné použití písně rappera Eminema.

Nyní soud rozhodl, že strana opravdu autorská práva porušila a že musí zaplatit 600 tisíc novozélandských dolarů (cca 9 milionů korun). Strana koupila licenci na skladbu Eminem Esque, která je podle soudu velmi podobná (lišící se jen v detailech) Eminemově písní Lose Yourself a jejím použitím došlo k porušení práv. Národní strana proto zvažuje právní kroky vůči dodavateli.

John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »