přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Novozélandská vládnoucí strana zaplatí za porušení autorských práv

Národní strana Nového Zélandu

Národní strana Nového Zélandu, která je u vlády a jejíž tehdejší předseda John Key byl ztělesněním boje proti Kimu Dotcomovi, zaplatí 600 tisíc dolarů za porušení autorských práv svým volebním spotem.


Případ Kima Dotcoma (který v podstatě ještě stále pokračuje) má jistě leckdo ještě v živé paměti – tím spíš, že ho nedávno oživilo rozhodnutí soudu o nelegálnosti sledování službou GCSB. Ztělesněním boje novozélandského státu proti Dotcomovi tehdy byl John Key, předseda vlády a Národní strany Nového Zélandu. Ovšem v roce 2014 byla strana, vedená stále tímtéž předsedou, zažalována za porušení autorských práv při výrobě volebního spotu – konkrétně za neoprávněné použití písně rappera Eminema.

Nyní soud rozhodl, že strana opravdu autorská práva porušila a že musí zaplatit 600 tisíc novozélandských dolarů (cca 9 milionů korun). Strana koupila licenci na skladbu Eminem Esque, která je podle soudu velmi podobná (lišící se jen v detailech) Eminemově písní Lose Yourself a jejím použitím došlo k porušení práv. Národní strana proto zvažuje právní kroky vůči dodavateli.

John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu John Key, bývalý předseda Národní strany Nového Zélandu

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz