přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nejvíce DMCA požadavků je od Microsoftu

Nejvíce DMCA požadavků je od Microsoftu

Počet požadavků firmě Google na odstranění „závadného“ obsahu podle DMCA dosáhl značné výše a nejvíce jich posílá Microsoft. O data uživatelů nejčastěji žádají USA.


Americký zákon Digital Millenium Copyright Act (DMCA) umožňuje požadovat po provozovatelích webových stránek, aby odstranili obsah, který podle mínění žadatele porušuje jeho copyright. Zákon sice nyní platí v mírnější podobě, než jak tomu bylo původně, ale i tak se lze například ve výsledcích vyhledávání často setkat s tím, že bylo něco odstraněno „na základě žádosti podle DMCA“.

Podle firmy Google je v poslední době počet takových požadavků enormní a přichází jich až čtvrt milionu týdně, což je počet odpovídající celému roku 2009. Za poslední měsíc jich bylo více než 1,2 milionu od cca 1 300 vykonavatelů copyrightu, celkem se týkaly více než 24 000 domén. V počtu suverénně vede Microsoft se zhruba 537 000 žádostí (což je skoro polovina celkového počtu), druhý žadatel v pořadí (NBC Universal) má 165 000 žádostí. Z domén vede filestube.com (cca 41 000 žádostí), známý server The Pirate Bay (thepiratebay.se) je až na 12. místě (přes 11 tisíc žádostí).

Zajímavé jsou v tomto ohledu také počty žádostí úřadů a soudů různých států o poskytnutí dat uživatelů. Za první pololetí loňského roku (novější čísla zatím nebyla zveřejněna) výrazně vedou Spojené státy americké s 5 950 žádostmi, na dalších místech figurují Indie, Francie, Velká Británie a Německo. Česká republika se v seznamu neobjevila.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

PATRON-IT staví svůj monitorovací systém na technologii N-able

Společnost PATRON-IT je jednou z nejres-pektovanějších českých společností, které se specializují na IT bezpečnost. Její hlavní činností jsou dodávky SaaS (Security as a Service) služeb s garancí bezpečnosti a obrany proti útokům.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »