přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux

Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux

Francouzská společnost Mandriva iniciuje založení neziskové společnosti, která povede vývoj staronového operačního systému. Nyní se hledá jeho jméno.


Společnost Mandriva hodlá předat vývoj systému komunitě (Mandriva S.A. hledá cestu a Společnost Mandriva se vzdává Mandriva Linuxu, viz také ROSA Marathon - ruský nástupce Mandriva Linuxu) a k tomu účelu podpořit zřízení neziskové organizace. Jde tedy také o oddělení organizace/komunity a samotného softwaru - dosud bylo jméno Mandriva spojené s obojím. Nyní se však hledá název pro nový systém, dalším krokem pak bude hledání jména pro organizaci a její založení. Mezi návrhy, které sepsala pracovní skupina, jsou slova jako OpenMandriva, Commundriva, Moondrake, OpenDrake, Mandala Linux, Tulipa Linux nebo Pulsar Linux. Mnozí fanoušci navrhují Conectiva Linux podle někdejší brazilské distribuce, kterou Mandriva Linux pohltil. Jiní zase navrhují spojit se s projektem Mageia. Tyto výzvy zůstávají nevyslyšeny.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Ivan Bíbr Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux
bibri 9. 07. 2012, 08:49:36
Odpovědět  Odkaz 
Politice Mandrivy poslední dobou absolutně nerozumím. Jestliže bude jejich korporátní produkt postaven na distribuci Mageia, proč k tomu nepřistoupí taky u Mandriva Linuxu? Infrastruktura je tam hotová, organizace taky, komunita funguje, principy jsou dané - čili všechno to, co teď chtějí tvořit chtějí u vlastního "komunitního" distra.

Původně jsem myslel, že jde o značku, ale to ne, protože se hledá nový název. Vzhledem k výše uvedenému nechápu, proč chtějí udržovat vlastní separátní desktopové distro. A hlavně jak, když jejich zaměstnanci budou dělat na korporátních produktech (= Mageia). Četl jsem o nějakých technických potížích, ale to jsou stejně jen kecy, většina z toho se vyřešit dá a dlouhodobý přínos ze spojení sil do jednoho projektu je evidentní.

Nechápu, opravdu to nechápu....

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz