přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux

Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux

Francouzská společnost Mandriva iniciuje založení neziskové společnosti, která povede vývoj staronového operačního systému. Nyní se hledá jeho jméno.


Společnost Mandriva hodlá předat vývoj systému komunitě (Mandriva S.A. hledá cestu a Společnost Mandriva se vzdává Mandriva Linuxu, viz také ROSA Marathon - ruský nástupce Mandriva Linuxu) a k tomu účelu podpořit zřízení neziskové organizace. Jde tedy také o oddělení organizace/komunity a samotného softwaru - dosud bylo jméno Mandriva spojené s obojím. Nyní se však hledá název pro nový systém, dalším krokem pak bude hledání jména pro organizaci a její založení. Mezi návrhy, které sepsala pracovní skupina, jsou slova jako OpenMandriva, Commundriva, Moondrake, OpenDrake, Mandala Linux, Tulipa Linux nebo Pulsar Linux. Mnozí fanoušci navrhují Conectiva Linux podle někdejší brazilské distribuce, kterou Mandriva Linux pohltil. Jiní zase navrhují spojit se s projektem Mageia. Tyto výzvy zůstávají nevyslyšeny.

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Ivan Bíbr Hledá se nové jméno pro někdejší Mandriva Linux
bibri 9. 07. 2012, 08:49:36
Odpovědět  Odkaz 
Politice Mandrivy poslední dobou absolutně nerozumím. Jestliže bude jejich korporátní produkt postaven na distribuci Mageia, proč k tomu nepřistoupí taky u Mandriva Linuxu? Infrastruktura je tam hotová, organizace taky, komunita funguje, principy jsou dané - čili všechno to, co teď chtějí tvořit chtějí u vlastního "komunitního" distra.

Původně jsem myslel, že jde o značku, ale to ne, protože se hledá nový název. Vzhledem k výše uvedenému nechápu, proč chtějí udržovat vlastní separátní desktopové distro. A hlavně jak, když jejich zaměstnanci budou dělat na korporátních produktech (= Mageia). Četl jsem o nějakých technických potížích, ale to jsou stejně jen kecy, většina z toho se vyřešit dá a dlouhodobý přínos ze spojení sil do jednoho projektu je evidentní.

Nechápu, opravdu to nechápu....

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station