přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, IBM uvádí LinuxONE a podporuje Open Mainframe Project

IBM uvádí LinuxONE a podporuje Open Mainframe Project

IBM

Firma IBM představila nové mainframe servery LinuxONE a připojila se k novému projektu Open Mainframe Project, který založila Linux Foundation.


Americká společnost IBM dnes ohlásila dvě významné novinky týkající se strojů kategorie mainframe. Jednou z nich je představení nového serverového portfolia LinuxONE. Zatím v něm budou dvě kategorie serverů – základní Rockhopper a pokročilý Emperor. Servery ze druhé z nich lze škálovat až do 8000 virtuálních strojů a řádově statisíce kontejnerů.

Podle testů server zvládne 30 miliard webových interakcí (přes rozhraní REST) denně, přičemž se využívají dockerizované Node.js a MongoDB, databáze odbaví více než 470 tisíc operací za sekundu.

Druhou novinkou je přistoupení firmy k novému projektu Open Mainframe Project, který založila Linux Foundation. Cílem projektu je podpora Linuxu v prostředí strojů typu mainframe. Kromě IBM se od počátku účastní například firmy SUSE, CA Technologies či Compuware, z akademického prostředí potom University of Bedfordshire a University of Washington.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog