přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

Linux Foundation

V rámci iniciativy Core Infrastructure Initiative budou podpořeny první projekty: NTP, OpenSSH a OpenSSL. Proběhne také bezpečnostní audit OpenSSL.


Problém s chybou Heartbleed v knihovně OpenSSL vyvolal mnoho reakcí, přičemž některé z nich vedly ke zcela konkrétním činům směřujícím k tomu, aby se něco podobného už neopakovalo. Asi nejvýznamnějším z nich byl vznik Core Infrastructure Initiative (CII), iniciativy zaštítěné organizací Linux Foundation a finančně podpořené řadou významných firem.

Nyní se v rámci CII spouští podpora prvních projektů – jsou jimi NTP, OpenSSH a OpenSSL. Poslední ze jmenovaných získá dva vývojáře na plný úvazek, navíc proběhne bezpečnostní audit této knihovny v rámci projektu Open Crypto Audit Project (OCAP).

Dalšími dobrými zprávami je přistoupení dalších firem k CII (novými členy jsou Adobe, Bloomberg, HP, Huawei and salesforce.com) a vznik poradního výboru CII, v němž zasednou významní odborníci, například Alan Cox, Matthew Green, Dan Meredith nebo Eben Moglen.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz