přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

konference Datová centra pro business

Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

Linux Foundation

V rámci iniciativy Core Infrastructure Initiative budou podpořeny první projekty: NTP, OpenSSH a OpenSSL. Proběhne také bezpečnostní audit OpenSSL.


Problém s chybou Heartbleed v knihovně OpenSSL vyvolal mnoho reakcí, přičemž některé z nich vedly ke zcela konkrétním činům směřujícím k tomu, aby se něco podobného už neopakovalo. Asi nejvýznamnějším z nich byl vznik Core Infrastructure Initiative (CII), iniciativy zaštítěné organizací Linux Foundation a finančně podpořené řadou významných firem.

Nyní se v rámci CII spouští podpora prvních projektů – jsou jimi NTP, OpenSSH a OpenSSL. Poslední ze jmenovaných získá dva vývojáře na plný úvazek, navíc proběhne bezpečnostní audit této knihovny v rámci projektu Open Crypto Audit Project (OCAP).

Dalšími dobrými zprávami je přistoupení dalších firem k CII (novými členy jsou Adobe, Bloomberg, HP, Huawei and salesforce.com) a vznik poradního výboru CII, v němž zasednou významní odborníci, například Alan Cox, Matthew Green, Dan Meredith nebo Eben Moglen.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Cyber Days 2019