přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

Podpora pro NTP, OpenSSH a hlavně OpenSSL

Linux Foundation

V rámci iniciativy Core Infrastructure Initiative budou podpořeny první projekty: NTP, OpenSSH a OpenSSL. Proběhne také bezpečnostní audit OpenSSL.


Problém s chybou Heartbleed v knihovně OpenSSL vyvolal mnoho reakcí, přičemž některé z nich vedly ke zcela konkrétním činům směřujícím k tomu, aby se něco podobného už neopakovalo. Asi nejvýznamnějším z nich byl vznik Core Infrastructure Initiative (CII), iniciativy zaštítěné organizací Linux Foundation a finančně podpořené řadou významných firem.

Nyní se v rámci CII spouští podpora prvních projektů – jsou jimi NTP, OpenSSH a OpenSSL. Poslední ze jmenovaných získá dva vývojáře na plný úvazek, navíc proběhne bezpečnostní audit této knihovny v rámci projektu Open Crypto Audit Project (OCAP).

Dalšími dobrými zprávami je přistoupení dalších firem k CII (novými členy jsou Adobe, Bloomberg, HP, Huawei and salesforce.com) a vznik poradního výboru CII, v němž zasednou významní odborníci, například Alan Cox, Matthew Green, Dan Meredith nebo Eben Moglen.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station