přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy

Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy

Intel

Běžný síťový stack v dnešním Linuxu je poměrně objemný a komplikuje tak nasazení na systémy s velmi malou pamětí. Firma Intel proto vyvíjí úspornější verzi, která by bez problémů běhala například na SoC Quark.


Síťový stack v dnešních verzích linuxového jádra zabírá sám o sobě okolo 400 KB, což je pro systémy s velmi malou pamětí (jako je například Intel Quark) neúnosně mnoho. Při paměti 2 MB ho nelze použít vůbec, u 4 MB jde o velký luxus. Společnost Intel proto pracuje na úspornější verzi, která by umožňovala bezproblémový běh například právě na zmíněném systému Quark.

Nový stack vychází z toho standardního – jsou z něj ale odstraněny nepotřebné funkce (běžný stack obsahuje mnoho takových, které běžně nebývají potřeba). Navíc se využívá i linkovací optimalizace (LTO), která automaticky odstraňuje další nevyužívané části kódu. Výsledkem je velikost okolo 170 KB, tedy ani ne poloviční.

Nahoru

Příspěvky

Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy
Pavel Šimerda 7. 05. 2014, 12:26:10
Odpovědět  Odkaz 
Hmm, to zní zajímavě.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog