přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Intel vydal nové ovladače, podporují Broadwell

Intel vydal nové ovladače, podporují Broadwell

Intel

Firma Intel vydala nové ovladače grafických karet (jak do linuxového jádra, tak do X.org). Obsahují podporu architektury Broadwell a optimalizace ohledně spotřeby energie.


Open Source Technology Center firmy Intel vydalo novou verzi sadu ovladačů grafických karet (Graphics Stack). Sada obsahující ovladač do linuxového jádra a ovladač pro zobrazovací technologii X.org především přidává 3D podporu architektury Broadwell, zvyšuje výkon u čipu Bay Trail a optimalizuje spotřebu energie.

K dalším novinkám nové verze patří například podpora pro DisplayPort s kmitočtem 5,4 GHz pro dispeje 4K, podpora velkého kurzoru u displejů s vysokým rozlišením, vylepšení rychlého startu (fastboot) či opravy v 2D zobrazování a v dekódování videa VP8.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog