přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ISP přiškrcují BitTorrent

ISP přiškrcují BitTorrent

Podle provedených testů 32 % světových ISP přiškrcuje datový tok protokolu BitTorrent.


Jak vypadá síťová neutralita v praxi, lze sledovat například na přístupu poskytovatelů internetového připojení k různým „pirátským“ protokolům. Podle zjištění deníku The New York Times se u ISP poměrně zhusta vyskytuje přiškrcování komunikačního protokolu BitTorrent. Celkem bylo v období od ledna do října 2011 provedeno po celém světě 121 247 testů. K ověření byl použit program Glasnost.

Celosvětově bylo zjištěno přiškrcování datového toku v 32 % případů. V USA činil podíl (u širokopásmových připojení) 23 %, naopak ve Velké Británii bylo škrcení zjištěno ve více než 50 % u šesti velkých ISP, u BT byl podíl dokonce 74 %. Ve Francii a hlavně v Německu bylo omezování toku mnohem méně časté. Výsledky pro Česko bohužel nejsou známy, nicméně každý si může zmíněným programem své připojení otestovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog