přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ISP přiškrcují BitTorrent

ISP přiškrcují BitTorrent

Podle provedených testů 32 % světových ISP přiškrcuje datový tok protokolu BitTorrent.


Jak vypadá síťová neutralita v praxi, lze sledovat například na přístupu poskytovatelů internetového připojení k různým „pirátským“ protokolům. Podle zjištění deníku The New York Times se u ISP poměrně zhusta vyskytuje přiškrcování komunikačního protokolu BitTorrent. Celkem bylo v období od ledna do října 2011 provedeno po celém světě 121 247 testů. K ověření byl použit program Glasnost.

Celosvětově bylo zjištěno přiškrcování datového toku v 32 % případů. V USA činil podíl (u širokopásmových připojení) 23 %, naopak ve Velké Británii bylo škrcení zjištěno ve více než 50 % u šesti velkých ISP, u BT byl podíl dokonce 74 %. Ve Francii a hlavně v Německu bylo omezování toku mnohem méně časté. Výsledky pro Česko bohužel nejsou známy, nicméně každý si může zmíněným programem své připojení otestovat.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...