přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

Raspberry Pi

Po vydání distribuce Debian 9 „Stretch“ přišla i nová verze derivátu Raspbian pro počítače Raspberry Pi. J. A. Watson sepsal, jak si můžete novou verzi na svůj přístroj nainstalovat (formou aktualizace nebo čisté instalace).


Na miniaturních počítačích Raspberry Pi se používá především linuxová distribuce Raspbian, což je derivát klasického distra Debian. Po vydání deváté verze Debianu přišel na svět i Raspbian Strech, tedy nová verze distribuce Raspbian (odvozená právě od Debianu 9).

Chcete-li si novou verzi nainstalovat na svůj počítač Raspberry Pi, můžete využít zkušenosti J. A. Watsona z magazínu ZDNet. Ten instaloval Raspbian Stretch jak formou aktualizace na přístroje se starší verzí, tak i jako čistou instalaci.

Nahoru

Příspěvky

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch
Lubomír Čevela 31. 08. 2017, 08:45:41
Odpovědět  Odkaz 
Mám malé doplnění. Raspbian postavený na verzi Stretch už je k dispozici ke stažení https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ a tato verze je také zařazena do aktuální verze 2.4.3 instalátoru NOOBS https://www.raspberrypi.org/downloads/noobs/. Sám jsem Stretch na Raspberry Pi už také úspěšně vyzkoušel. Ta trocha investovaného času do upgrade nebo čisté instalace se dle mého mínění rozhodně vyplatí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz