přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

Raspberry Pi

Po vydání distribuce Debian 9 „Stretch“ přišla i nová verze derivátu Raspbian pro počítače Raspberry Pi. J. A. Watson sepsal, jak si můžete novou verzi na svůj přístroj nainstalovat (formou aktualizace nebo čisté instalace).


Na miniaturních počítačích Raspberry Pi se používá především linuxová distribuce Raspbian, což je derivát klasického distra Debian. Po vydání deváté verze Debianu přišel na svět i Raspbian Strech, tedy nová verze distribuce Raspbian (odvozená právě od Debianu 9).

Chcete-li si novou verzi nainstalovat na svůj počítač Raspberry Pi, můžete využít zkušenosti J. A. Watsona z magazínu ZDNet. Ten instaloval Raspbian Stretch jak formou aktualizace na přístroje se starší verzí, tak i jako čistou instalaci.

Nahoru

Příspěvky

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch
Lubomír Čevela 31. 08. 2017, 08:45:41
Odpovědět  Odkaz 
Mám malé doplnění. Raspbian postavený na verzi Stretch už je k dispozici ke stažení https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ a tato verze je také zařazena do aktuální verze 2.4.3 instalátoru NOOBS https://www.raspberrypi.org/downloads/noobs/. Sám jsem Stretch na Raspberry Pi už také úspěšně vyzkoušel. Ta trocha investovaného času do upgrade nebo čisté instalace se dle mého mínění rozhodně vyplatí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station