přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

VariCAD

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch

Raspberry Pi

Po vydání distribuce Debian 9 „Stretch“ přišla i nová verze derivátu Raspbian pro počítače Raspberry Pi. J. A. Watson sepsal, jak si můžete novou verzi na svůj přístroj nainstalovat (formou aktualizace nebo čisté instalace).


Na miniaturních počítačích Raspberry Pi se používá především linuxová distribuce Raspbian, což je derivát klasického distra Debian. Po vydání deváté verze Debianu přišel na svět i Raspbian Strech, tedy nová verze distribuce Raspbian (odvozená právě od Debianu 9).

Chcete-li si novou verzi nainstalovat na svůj počítač Raspberry Pi, můžete využít zkušenosti J. A. Watsona z magazínu ZDNet. Ten instaloval Raspbian Stretch jak formou aktualizace na přístroje se starší verzí, tak i jako čistou instalaci.

Nahoru

Příspěvky

Jak na Raspberry Pi nainstalovat Raspbian Stretch
Lubomír Čevela 31. 08. 2017, 08:45:41
Odpovědět  Odkaz 
Mám malé doplnění. Raspbian postavený na verzi Stretch už je k dispozici ke stažení https://www.raspberrypi.org/downloads/raspbian/ a tato verze je také zařazena do aktuální verze 2.4.3 instalátoru NOOBS https://www.raspberrypi.org/downloads/noobs/. Sám jsem Stretch na Raspberry Pi už také úspěšně vyzkoušel. Ta trocha investovaného času do upgrade nebo čisté instalace se dle mého mínění rozhodně vyplatí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft