přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tvůrci Debianu nechtějí ownCloud

Tvůrci Debianu nechtějí ownCloud

ownCloud

V tuto chvíli to vypadá, že by v Debianu 9 nemusely být balíčky pro technologii ownCloud. Jos Poortvliet se pokouší vyjednat, aby k odstranění nedošlo.


Tvůrci distribuce Debian nechtějí mít v chystané verzi 9 „Stretch“ balíčky technologie ownCloud. Hlavním důvodem jsou nekompatibilní modely vývoje a vydávání verzí. Pravidla pro balíčky Debian požadují oddělit konfiguraci a výkonný kód, poskytovat dlouhodobou podporu starším verzím a umožnit přeskakování aktualizací. To však vývojáři systému ownCloud nejsou schopni zajistit.

Jos Poortvliet z projektu ownCloud se však snaží vyjednat, aby k odstranění balíčků nedošlo – napsal správcům balíčků zprávu a navrhuje osobní setkání letos v září na ownCloud Contributor Conference, která se bude konat v Berlíně.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog