přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Je tady OpenBSD 5.6 s LibreSSL

Je tady OpenBSD 5.6 s LibreSSL

OpenBSD

Nová verze operačního systému OpenBSD již využívá novou knihovnu LibreSSL, která vznikla pročistěním a vylepšením OpenSSL. K dalším novinkám verze 5.6 patří například podpora nového hardwaru nebo vylepšené síťování. Naopak už instalátor nenabízí instalaci z pásky.


Je tady nová verze operačního systému OpenBSD. Tato verze 5.6 se vyznačuje především použitím nové knihovny LibreSSL namísto původní OpenSSL. Knihovna LibreSSL vznikla po odhalení chyby Heartbleed pročistěním a vylepšením OpenSSL. „Prořez“ byl opravdu důkladný, zmizela například podpora pro SSLv2, Kerberos, kompresi nebo slabé „exportní“ verze šifer, naopak přibyla podpora moderních algoritmů (např. ChaCha, Poly1305-AES nebo Brainpool) a také se přešlo na využívání funkcí ze standardní knihovny namísto vlastních implementací, často ne zrovna dobrých.

OpenBSD 5.6 dále rozšiřuje podporu hardwaru (přibyly nové ovladače), vylepšuje síťování a obsahuje různá bezpečnostní vylepšení (například lepší ochrana zásobníku nebo lepší kontrola přetečení u souborových funkcí; kontroverzní může být odstranění příkazu md5crypt, nebezpečné funkce gets() nebo funkcí pracujících s hešem MD4). Z instalátoru zmizela možnost instalace z pásky a z FTP.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

AXIS Camera Station