přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, JetBrains přechází na SaaS, vývojáři se bouří

JetBrains přechází na SaaS, vývojáři se bouří

JetBrains

Firma JetBrains, známá především vývojovým prostředím IntelliJ IDEA, chce přejít na model „software jako služba“. Vývojářům, kteří software této firmy používají, se to nelíbí.


Mnohé firmy poskytující proprietární software se snaží přecházet z klasického modelu víceméně jednorázového „prodeje“ licencí na model typu SaaS (software jako služba), který zajišťuje pravidelné příjmy. Nově se chce do této skupiny zařadit také firma JetBrains, známá především svým multiplatformním javovým vývojovým prostředím IntelliJ IDEA.

Vývojářům používajícím produkty JetBrains se to ale nelíbí. Daniel Yankowsky přímo říká, že firma během pár hodin ztrácí léta trvající loajalitu svých zákazníků. Nový model je nevýhodný hlavně pro vývojáře, kteří pracují na svých projektech jen občas a nepotřebují mít stále nejnovější verzi. Firma se vyjádřila, že požadavkům zákazníků naslouchá, ale zatím nesdělila nic dalšího ohledně změny licenčního modelu.

Nahoru

Příspěvky

JetBrains přechází na SaaS, vývojáři se bouří
Jan 7. 09. 2015, 13:34:02
Odpovědět  Odkaz 
No pěkně přitlačili! Stávající webstorm 1343 + update 795  + update 795 + 0 = za 2941 čtyři roky celkem akruální soft a potom ještě zůstane použitelný.
Podle nového 2390 (zaváděcí sleva) + 2990 + 2990 + 2990 = 11360 za čtyři roky a dost.
JetBrains přechází na SaaS, vývojáři se bouří
davkol 7. 09. 2015, 19:40:20
Odpovědět  Odkaz 
*"Service as a Software Substitute"

FTFY

http://www.gnu.org/philosophy/who-does-that-server-really-serve.html

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...