přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KDE Applications 16.12

KDE Applications 16.12

KDE

Verze 16.12 sady KDE Applications je bohatší o zvukový editor KWave, řada důležitých aplikací byla portována na KDE Frameworks 5.


Byla vydána nová verze 16.12 aplikační sady KDE Applications z projektu KDE. Asi nejvýznamnější změnou je portace řady důležitých aplikací (Konqueror, Okular, KGpg a dalších) na KDE Frameworks 5. Do sady přibyla nová aplikace: zvukový editor KWave. Aplikace Marble poskytuje aktivní tapetu a widget pro zobrazení atlasu světa na ploše. Nové funkce přibyly například také do aplikací KCharSelect (podpora emotikonů Unicode) nebo Ark (podpora souborů *.ar, výběr algoritmů, souborové operace uvnitř archivů).

Atlas světa na ploše (zdroj: zpráva o vydání KDE Applications 16.12) Atlas světa na ploše (zdroj: zpráva o vydání KDE Applications 16.12)

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog