přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komisař: ACTA nenaruší občanské svobody

Komisař: ACTA nenaruší občanské svobody

Připravovaná mezinárodní dohoda ACTA je předmětem kritiky kromě jiného proto, že dává represivním složkám států nové pravomoci, které mohou vést k podstatnému omezování práv občanů. Evropský komisař Karel De Gucht však zastává názor, že k narušení svobody lidí nedojde.


Již od prvního okamžiku, kdy na veřejnost unikly informace o tajně připravované mezinárodní dohodě ACTA, se na obsah dohody snáší tvrdá kritika - zejména proto, že signatáři dohody implementují do své legislativy změny pravomoci policistů, celníků a dalších příslušníků represivních složek. Ti pak budou moci například již na základě pouhého podezření zkoumat obsah mobilních přístrojů (telefonů, PDA, hudebních přehrávačů atd.) či vyžadovat od ISP údaje o zákaznících.

Karel De Gucht, evropský komisař pro oblast obchodu, však tvrdí, že narušení občanských svobod nedojde. Podle něj nebudou prohledávány osobní laptopy nebo hudební přehrávače, dohoda má prý směřovat pouze k represím proti komerčnímu „pirátství“ a padělatelství. Poslanci Evropského parlamentu se s tím ale většinou neztotožňují - například francouzský poslanec Françoise Castex říká, že „je zmatečné a vágní, na co dohoda cílí“.

Nahoru

Příspěvky

Ivan Bíbr Pro tomu vůbec tomu nevěřím?
bibri 9. 09. 2010, 15:40:33
Odpovědět  Odkaz 
Tomu panu komisaři vůbec nevěřím - návrhy, které jsem na netu viděl, jsou naprostá katastrofa. Myslím, že budeme muset vel i silně apelovat na své euro-poslance a další euro-zástupce, jinak se tady z toho brzy okotíme.
Lukáš Jelínek Re:Pro tomu vůbec tomu nevěřím?
Lukáš Jelínek 9. 09. 2010, 21:04:26
Odpovědět  Odkaz 
Také mu nevěřím. To je jako s odposlechy - také "nikoho nevinného nijak neomezují".

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...