přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komisař: ACTA nenaruší občanské svobody

Komisař: ACTA nenaruší občanské svobody

Připravovaná mezinárodní dohoda ACTA je předmětem kritiky kromě jiného proto, že dává represivním složkám států nové pravomoci, které mohou vést k podstatnému omezování práv občanů. Evropský komisař Karel De Gucht však zastává názor, že k narušení svobody lidí nedojde.


reklama

Již od prvního okamžiku, kdy na veřejnost unikly informace o tajně připravované mezinárodní dohodě ACTA, se na obsah dohody snáší tvrdá kritika - zejména proto, že signatáři dohody implementují do své legislativy změny pravomoci policistů, celníků a dalších příslušníků represivních složek. Ti pak budou moci například již na základě pouhého podezření zkoumat obsah mobilních přístrojů (telefonů, PDA, hudebních přehrávačů atd.) či vyžadovat od ISP údaje o zákaznících.

Karel De Gucht, evropský komisař pro oblast obchodu, však tvrdí, že narušení občanských svobod nedojde. Podle něj nebudou prohledávány osobní laptopy nebo hudební přehrávače, dohoda má prý směřovat pouze k represím proti komerčnímu „pirátství“ a padělatelství. Poslanci Evropského parlamentu se s tím ale většinou neztotožňují - například francouzský poslanec Françoise Castex říká, že „je zmatečné a vágní, na co dohoda cílí“.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Ivan Bíbr Pro tomu vůbec tomu nevěřím?
bibri 9. 09. 2010, 15:40:33
Odpovědět  Odkaz 
Tomu panu komisaři vůbec nevěřím - návrhy, které jsem na netu viděl, jsou naprostá katastrofa. Myslím, že budeme muset vel i silně apelovat na své euro-poslance a další euro-zástupce, jinak se tady z toho brzy okotíme.
Lukáš Jelínek Re:Pro tomu vůbec tomu nevěřím?
Lukáš Jelínek 9. 09. 2010, 21:04:26
Odpovědět  Odkaz 
Také mu nevěřím. To je jako s odposlechy - také "nikoho nevinného nijak neomezují".

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016