přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android – navržen pro pirátství?

Android – navržen pro pirátství?

V posledních dnech se rozvířila debata ohledně pirátství na systému Android. O co přesně jde?


Tvůrci hry Dead Trigger pro mobilní přístroje dali raději verzi pro Android zdarma, než by čelili masivnímu „pirátství“ ze strany uživatelů, kteří nechtěli zaplatit za užívání programu pouhých 99 amerických centů (tj. cca 21 Kč). Podle vývojáře z firmy Madfinger Games je míra pirátství na Androidu „neuvěřitelně vysoká“.

Celé problematice se nyní podrobněji věnuje Matt Gemmell. A dochází k závěru, že je Android přímo „navržen pro pirátství“ – že je problémem otevřenost systému a celková filosofie založená na svobodě a otevřenosti. Za vhodnější „pro byznys“ považuje uzavřenost.

Nahoru

Příspěvky

Android – navržen pro pirátství?
madafaka 27. 07. 2012, 14:11:53
Odpovědět  Odkaz 
to neni pravy duvod, spise se chce jen zviditelnit. Vychazim z toho ze vsechny ostatatni hry od teto firmy jsou zpoplatnene pro android.
Android – navržen pro pirátství?
majsterkoo 6. 08. 2013, 13:37:32
Odpovědět  Odkaz 
Kdyby to bylo tak zlé a firmy na tom prodělávaly, tak těch her už asi tolik není... Je pravda, že nedokáži pochopit s prominutím zoufalce, který místo 30Kč tu hru raději stáhne zdarma...

A jestli je vhodnější uzavřený systém? Nechápu, to jako otevřený systém udělá tu hru otevřenou? Windows je taky uzavřený systém a i ty nejnovější pecky se vždy dají nějak prolomit!

Ach, takový lidi bych s chutí vyliskal... Beztak se chtějí jenom zvyditelnit. Nevím jaké dělají hry, ale za kvalitní hry je hodně lidí schopno obětovat těch pár kaček... (Nemluvíme tady o 1000Kč za hru + xxx Kč za datadisky, že jo?)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

OpenRadioss: Simulace dynamických dějů nyní jako open-source

OpenRadiossNa podzim loňského roku Altair překvapil odbornou veřejnost z řad výpočtářů a vývojových inženýrů představením řešiče OpenRadioss. Jak už název napovídá, Open­Radi­oss je open-source verzí explicitní­ho solveru Altair Radioss, CAE nástroje pro simulace rychlých dějů, jakými jsou tolik populární virtuální testy nárazů vozidel, včetně vyhodnocení pasivní bezpečnosti, zkoušky odolnosti leteckých konstrukcí, pádové zkoušky elektronických zařízení a podobně.

Pokračování ...Public Relations

Zabezpečte firemní komunikaci a chraňte citlivé informace vaší společnosti pomocí MailStore

Stále více malých a středních podniků (MSP) přechází na Microsoft 365 v cloudu. Očekávají přitom, že jejich data jsou zde automaticky v bezpečí. Jenže tak tomu není. Přestože cloudové služby nabízejí vysokou úroveň zabezpečení, nejsou data v Microsoft 365 archivována a zálohována automaticky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »