SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android – navržen pro pirátství?

CADservis

Android – navržen pro pirátství?

V posledních dnech se rozvířila debata ohledně pirátství na systému Android. O co přesně jde?


Tvůrci hry Dead Trigger pro mobilní přístroje dali raději verzi pro Android zdarma, než by čelili masivnímu „pirátství“ ze strany uživatelů, kteří nechtěli zaplatit za užívání programu pouhých 99 amerických centů (tj. cca 21 Kč). Podle vývojáře z firmy Madfinger Games je míra pirátství na Androidu „neuvěřitelně vysoká“.

Celé problematice se nyní podrobněji věnuje Matt Gemmell. A dochází k závěru, že je Android přímo „navržen pro pirátství“ – že je problémem otevřenost systému a celková filosofie založená na svobodě a otevřenosti. Za vhodnější „pro byznys“ považuje uzavřenost.

Nahoru

Příspěvky

Android – navržen pro pirátství?
madafaka 27. 07. 2012, 14:11:53
Odpovědět  Odkaz 
to neni pravy duvod, spise se chce jen zviditelnit. Vychazim z toho ze vsechny ostatatni hry od teto firmy jsou zpoplatnene pro android.
Android – navržen pro pirátství?
majsterkoo 6. 08. 2013, 13:37:32
Odpovědět  Odkaz 
Kdyby to bylo tak zlé a firmy na tom prodělávaly, tak těch her už asi tolik není... Je pravda, že nedokáži pochopit s prominutím zoufalce, který místo 30Kč tu hru raději stáhne zdarma...

A jestli je vhodnější uzavřený systém? Nechápu, to jako otevřený systém udělá tu hru otevřenou? Windows je taky uzavřený systém a i ty nejnovější pecky se vždy dají nějak prolomit!

Ach, takový lidi bych s chutí vyliskal... Beztak se chtějí jenom zvyditelnit. Nevím jaké dělají hry, ale za kvalitní hry je hodně lidí schopno obětovat těch pár kaček... (Nemluvíme tady o 1000Kč za hru + xxx Kč za datadisky, že jo?)

Odpovědět

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog