přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konec vývoje linuxové verze přehrávače Songbird

Control

Konec vývoje linuxové verze přehrávače Songbird

Společnost Mozilla, která přehrávač vyvíjí, už se bude soustředit pouze na verze pro Windows a Mac OS.


reklama

Ukončení vývoje linuxové verze přehrávače Songbird může být trochu překvapivé zejména proto, že Mozilla je velkým podporovatelem Linuxu a open-source. Nicméně na udržení všech vývojových verzí nemá kapacity, a tak se rozhodla pro lukrativnější platformy Windows a Mac OS. Verzi pro Linux používá zhruba 11 % uživatelů tohoto přehrávače.

To ale zdaleka nemusí znamenat konec Songbirdu. Protože je Songbird open-source, dá se předpokládat, že se kompilaci, přípravě balíčků a dalším menším úpravám bude věnovat komunita. Mozilla alespoň poskytne svoje servery pro správu buildů a i nadále bude vydávat noční buildy. Songbird tedy nejspíš neumře, ale je otázkou, jak často budou vycházet nové verze, balíčky apod. Silná společnost v zádech byla zkrátka jistota. Více o tématu si můžete přečíst na blogu vývojářů.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog