přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Konference OpenAlt 2015 hledá přednášející a náměty

Konference OpenAlt 2015 hledá přednášející a náměty

OpenAlt

Hledají se přednášející a náměty na letošní ročník konference OpenAlt. Máte-li zájem na konferenci vystoupit nebo navrhnout téma či přednášejícího, můžete již nyní vyplnit příslušný formulář.


Spolek OpenAlt z. s. vyhlásil Call for Papers (hledání přednášejících a námětů) pro konferenci OpenAlt. Konference navazující na LinuxAlt a Openmobility proběhne 7. a 8. listopadu 2015 v prostorách FIT VUT v Brně. Jubilejní desátý ročník nebude na rozdíl od předchozích ročníků zaměřen jen na IT specialisty, ale také na běžné uživatele.

Pokud máte zajímavý projekt, se kterým by jste se chtěli podělit, přihlašte se a získejte pro něj tak nové podporovatele. Může se například jednat o software nebo hardware spadající do tzv. domácí tvorby (DIY), výstupy z analýz otevřených dat, či jiné téma týkající se open source a GNU/Linuxu. Jestli nějaké takové téma máte, vyplňte prosím registrační formulář do 7. září 2015. Pokud nechcete sami přednášet, ale jen vás zajímá konkrétní téma nebo máte tip na osobu, která by měla co říct, vyplňte prosím příslušný formulář.

Již nyní pro vás organizátoři připravili blok, který posluchače seznámí s tím, jak si v domácích podmínkách navrhnout plošný spoj, otestovat a v zahraničí nechat levně a kvalitně vyrobit. Dále si zájemci budou moci zeptat na problémy s QR platbami přímo autora řešení. Hráči počítačových her si také přijdou na své. Budou moci zjistit co obnáší vývoj her nejen pro počítače, ale i pro telefony nebo prohlížeč.

S rostoucí gramotností obyvatelstva v informatice si na nás nejen úřady připravují nové a nové překážky, které spoléhají na znalost. Proto organizátoři připravují cyklus přednášek „Život a svět“ pojednávající o všem na co můžete narazit a je vhodné si zapamatovat. Například jak se starat o svoji datovou schránku, internetové bankovnictví a mnoho dalšího včetně ochrany.

Nejrychleji se zkušenosti získávají z praxe, a tak bude dán velký prostor pro dílny/workshopy či přednášky „Jak to funguje“. Ať se jedná o stavbu 3D tiskárny, tvorbu mobilní aplikace nebo jak správně prezentovat a kreslit.

Na webu jsou také ke shlédnutí záznamy z minulého ročníku OpenAlt 2014 .

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Strnad


  • Distribuce: LinuxMint
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos