přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kulatý stůl na téma svobodného softwaru ve školství a státních orgánech v Nižním Novgorodu

Kulatý stůl na téma svobodného softwaru ve školství a státních orgánech v Nižním Novgorodu

18.listopadu  2010 se bude v ruském Nižním Novgorodu konat zasedání na téma "Free Software ve školách a vládních agentůrách - perspektivy, problémy a jejich řešení".


Toto zasedání se bude konat na druhém Festivalu vědy a umění.

Program zasedání: Zpráva o instalaci GNU/Linuxu do škol ve městě Dzerzhinsk, a diskuze o zavedení open source softwaru ve státní správě.

Kulatého stolu se zůčastní zástupci a vedoucí představitelé firem zabývajících se otevřeným softwarem v Rusku, zástupci ministerstva informatiky, komunikace a médií, zástupci školských a městských úřadů, správa města Dzerzhinsk, zástupci Institutu rozvoje vzdělávání, členové Klubu IT ředitelů, společnost ALT Linux, společnost PingWin Software, časopis PC Week, společnost Elsies a členové uživatelú Linuxu skupiny (LUG), GNU/Linukstsentr.

V žádném případě se nejedná o první počin tohoto rázu. Ruská vláda se snaží vytvářet podmínky pro přechod vládních institucí pod open-source software již delší dobu a dokonce pod záštitou ministerstva informačních technologií buduje národní operáční systém GNU/Linux.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Václav Hejda

Václav Hejda

Václav Hejda (*1974).

Před mnoha lety odmaturoval na strojárně.
Dálkově studoval VŠB Ostrava - obor Informační a systémový managment. Dnes se věnuje Linuxu,OpenSource technologiím a PC.

S Linuxem začal díky Ubuntu 5.10


  • Distribuce: UbuntuGnome
  • Grafické prostředí: GNOME

| blog